Datça Mavi Tur

Ana Sayfa » Datça Mavi Tur

Datça Mavi Tur

Türkiye’nin en özel yarımadalarından biri olan Datça, Ege ile Akdeniz’in kavuştuğu bir noktada yer alır. Eşsiz coğrafi özelliği sayesinde harika koylar ve körfezler çevreler Datça’yı. Doğal güzelliklerinin yanında önemli tarihi yerleşimlere de ev sahipliği yapmış olan Datça ve çevresi, Mavi Turlar için oldukça değerli bir bölgedir.

Datça Mavi Tur rotasında mutlaka görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü ile Murdala, Kargı ve Bükceğiz Koyları bunların başında gelmektedir. Deniz ile karanın buluştuğu bu nefis bükler, güzel kumsalları ile turistleri kendisine çeker. Mavi Tur ile Akdeniz’in en güzel sahillerinden olan Datça sahillerini denizden seyretmek olağanüstüdür. Yine Eski Datça, otantik panoramasıyla ziyaretçilerine gelenekselliği yaşattırır. Şirin pansiyonlar, sanat evleri ve butik otelleri ile Datça rağbet gören bir turizm ilçesidir.

Datça coğrafi özellikleriyle görenleri cezbederken tarihi kalıntılarıyla da geçmişi yaşatmaktadır. Ünlü Kinidos kenti ve antik kalıntıları, amfi tiyatrosu, güneş saati ve Afrodit Heykeli efsanesi ile Datça yerli ve yabancı turistlerin gözde tatil mekânlarındandır. Knidos’un tepelerinde masmavi denize bakmak olağanüstü bir ayrıcalıktır. Datça’nın kendine has girintili çıkıntılı yapısı ve ulaşım yollarına nispeten uzaklığı bu muhteşem yerleşim yerinin doğal dokusunun bozulmamasını sağlamıştır. Kimi el değmemiş bakir noktaları, kiralık teknelerle denizden Datça’yı keşfetmek isteyen tatilciler için mükemmel bir fırsattır.

Yat turizminin önemli duraklarından biri olan Datça, Yunan Adaları’ndan Simi ve Rodos’a oldukça yakındır. Mavi Tur sırasında denizde keyifle salınabilir, modern teknenin güvertesinde güneşlenebilir, lezzetli yemekler yiyebilir ve gönlünüzce dinlenebilirsiniz. Deniz’in muhteşem renginin yanında ufkun ve ormanların güzelliği Datça’ya özgüdür ve Datça Mavi Tur bu güzellikleri unutulmaz anılara dönüştürür.

Tekne Kiralama
Yat Kiralama
Gulet Kiralama
Trawler Kiralama

Datca Mavi Tur
Datca Mavi Tur

Tekne Kiralama

KİRALIK GULET TEKNELER
KİRALIK MOTORYATLAR
KİRALIK TRAWLERLAR
KİRALIK YELKENLİLER

Prev Post

Kekova Mavi Tur

Sonraki gönderi

Gökova Mavi Tur

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak