Tekne Kiralama

Ana Sayfa » Tekne Kiralama

Tekne Kiralama

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

Tekne Kiralama

Neden tekne kiralama tercih edilmelidir? Akla gelen ilk cevaplardan bir tanesi teknelerin yolcularına sağladığı geniş hareket alanlarına sahip olmalarıdır. Teknenin içerisinde boş zamanlarda dolaşılabilir, ihtiyaç duyulursa uyunabilir. Bir başka cevap ise uygun hızda ilerlemeleridir. Bir denizde ya da nehirde makul bir hızda dolaşılabilir, çevrede bulunan doğanın tadı çıkarılırken kitap okunabilir. Tekne ile yol almak aynı zamanda sosyal bir ortamda yolculuk etmektir. Bu yolculuğa tanınan arkadaş gruplarıyla da adım atılabilir.

Kiralık Tekneler

 Tekne kiralamanın neden seçilmesi gerektiği beş alt başlık altında toplanmıştır. Bunlar; gezi, nefes almak için rahat bir alan, denizde yemek yeme imkânı, diğer araçlara göre daha az kirliliğe neden olması ve insanlarla geçirilen eğlenceli vakit başlıklarıdır.

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

 Gezi: Bir teknede otururken, tatil ve yolculuk keyfi iki katına çıkmaktadır. Nefes almak için rahat bir alan: Tekne seyahatlerinin en güzel taraflarından bir tanesi sıkışık alanda yolculuk edilmemektedir.

 Denizde yemek yeme imkânı: Manzaranın tadına varırken güzel yemekler yeme olanağı sağlamaktadır.

 Diğer araçlara oranla daha az kirlilik: Tekneler çevresel açıdan büyük bir avantaj sağlamaktadır. Buna örnek olarak kirliliğin azaltılmasında etkili olması verilebilir.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

 Eğlenceli arkadaşlar ve aile: Suda yol alırken tekneler arkadaş gruplarıyla ve aile ile vakit geçirmek için güzel bir seçenektir. Arkadaşlarla veya aile bireyleriyle daha iyi bağ kurmanın yolunu eğlenceli bir biçimde mümkün hale getirmektedir.

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

 Platin Yatçılık Neler Sunuyor?

 Platin Yatçılık Tercihe bağlı olarak beş kategori altında tekne kiralama seçimi yapılabilmektedir. Bu tekne tercihlerinin başlıkları gulet kiralama, katamaran kiralama, yelkenli kiralama, motor yat kiralama ve kabin kiralamadır. Bununla beraber Yunan Adalarını görmek isteyenler için seferler de düzenlenmektedir. Bu adalar arasında; Mikanos Adası, Santorini Adası, Rodos Adası ve Kos Adası bulunmaktadır.

 1. Gulet
 2. Motoryat
 3. Yelkenli
 4. Katamaran

 Bir başka sunulan hizmet ise tekne kiralama konusunun en can alıcı noktalarından biridir, teknede yaşam. Tekneyi kiraladığınızda firmanın müşterilerine evlerindeki konforu aratmamasıdır. Bunun için tekne içindeki yeme içme faaliyetleri örnek olarak gösterilebilir. Önceden konuşulup ayarlandığı takdirde yolculuk boyunca ne yenilip içileceği ayarlanabilmektedir. Öğün olarak yolculuk yapılan yörenin yemeklerinin sunulması olası bir durumdur. Bunun dışında çoğunlukla meyve, sebze, balık ve et gibi seçeneklerde bulunmaktadır.

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

 Heyecanlı bir yolculuk isteyenler tekne kiralama seçenekleri arasından dalış turlarını tercih edebilirler. Bu tur ile deniz altındaki hayata tanıklık edilebilir ve deniz canlılarıyla eğlenceli bir yolculuk geçirilebilir. Platin yatçılık ile tekne kiralama seçeneği dışında gemi turları da seçenek olarak sunulmaktadır.

 Gulet Nedir?

 Guletler çoğunlukla tur amaçlı ve kıyıya yakın seyahatlerde kullanılmaktadır. Buna karşın açık denizlere de rahatlıkla uyum sağlayabilen yapıya sahiptirler. Guletlerde kişiye fark edilir bir konfor yaratmaktadır. İnsan kapasiteleri sekiz ile altmış arasında değişmektedir. Kendi içinde alt türlere de sahiptir. Bu türler; tirhandil, karpuzkıç, ketch olarak adlandırılmaktadır. Gulet kiralamak için Platin Yatçılık internet sitesi üzerinden tekne araması yapılabilmektedir. İletişim bilgileri de bu arama içerisinde bulunmaktadır.

Guletleri sınıflara ayırırsak 
1: Ekonomik ve Klimalı Gulet
2: Lüks Guletler
3 : De Lüks Guletler
4: Exclusive Gulet Yatlar

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

 Katamaran Nedir?

 Katamaranlar daha az gövde hacmine sahip teknelerdir. Bu tekneler küçük yelkenli veya kürekli gemiler ile büyük deniz gemileri ve araba feribotları arasında değişiklik göstermektedir. Bir katamaranın iki gövdesi bir köprü yardımıyla birleştirilir. Bu tür tekneler yolcularına mümkün olan en iyi lüksü ulaşılabilir kılmaktadır. Katamaranlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için tekneler başlığı altından seçim yapılabilmektedir.

 1. Mavi Yolculuk
 2. Mavi Yolculuk Bodrum
 3. Neden Mavi Yolculuk ?
 4. Türkiye Mavi Yolculuk

 Yelkenli Nedir?

 Yelkenlilerin insan kapasitesi altı ile on arasında değişmektedir. İçerisinde banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Fiyatlar ve farklı yelkenliler için internet sitesi üzerinden arama yapılabilmektedir. Detaylı bilgiler her yelkenli için ayrı ayrı belirtilmiştir.

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama

 Motor Yat Nedir?

 Motor yatlar seyahat için kullanılan bir yelken veya güç gemisidir. Uzunlukları normalde yedi metreden başlamaktadır. Gecelik konaklama birimlerine kabin ismi verilmektedir. On iki yolcudan fazla yolcu taşımayan yatlar özel yat olarak sınıflandırılmaktadır. En az altı en fazla on iki yolcu kapasitesine sahiptirler. İçlerinde yelkenlilerde olduğu gibi banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Motor yat seçenekleri için Platin Yatçılık internet sitesi üzerinden arama yapılabilmektedir. İletişim bilgilerine yine site üzerinden ulaşılabilmektedir.

Tekne Kiralama Seçenekleri

 Kabin Kiralama

 Bu kiralama biçiminde gulet, tekne veya motor yat kabinlerinden birini kiralamak mümkün oluyor. Kabinler farklı bireyler veya arkadaş grupları tarafından kiralanmaktadır. Otel odalarının konforunu sağlayan kabinler dilenen güne ve rotaya göre seçilebilmektedir. Kabinlerin ücretlendirmesi kişi başına yapılabildiği gibi kabin başına olacak şekilde de ayarlanabilmektedir. Bu sistem ile her bütçeye uygun bir ayarlama sağlanmaktadır.

Tekne Kiralama
Tekne Kiralama
 1. Gulet Tekne Kiralama
 2. Marmaris Tekne Kiralama
 3. Bozburun Tekne Kiralama
 4. Fethiye Tekne Kiralama

 Tekne Kiralamak İçin

 Seyahat rotası ve hedefi belirlenmelidir. Bu rota ve hedef belirlendikten sonra yolculuğa uygun bir tekne veya gemi türü araştırılmalıdır. İdeal gemi veya tekne kiralama için iyi bir firma bulunmalıdır. Daha sonra bu firmanın bağlantılı olduğu tekneler içerisinde arama yapılmalıdır. Uygun olan tekne belirlendikten sonra firma ile iletişime geçilmelidir. Yolculuğa dair istenilen şeyler, buna tekne içinde yeme içme seçenekleri, dalış turları, kıyı gezintileri örnek verilebilir ve yolculuktan beklentiler firma ile görüşüldükten sonra anlaşmaya varılmalıdır.

 Tekne Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Tekne kiralama firmasının güvenilir olması pek çok sorunun önüne geçecektir. Bu sayede tekne ile ilgili problem yaşanma olasılığı azalacaktır ve yaşandığı durumlarda da sorun hızlıca giderilecektir. Bir başka dikkat edilmesi gereken şey kiraladığınız teknenin ihtiyaçlara cevap verebilir nitelikte ve bakımlı olmasıdır.

MERAK ETTIKLERINIZ

Mesaj Gönderin

  KİRALIK GULET TEKNELER
  KİRALIK MOTORYATLAR
  KİRALIK TRAWLERLAR
  KİRALIK YELKENLİLER

  Karşılaştırma Listesi

  Karşılaştırmak