Mavi Tur

Mavi Tur

Mavi Tur
Mavi Tur

Mavi Tur , Hanginizin bir mavi tura çıkma hayali yok ki… Bunu daha fazla ertelememe niyetindeyseniz denize ve güneşe doyacağınız, bakir koyların ve doğanın güzelliklerinin keyfini sürebileceğiniz bir tatil için tam da zamanı.  Özellikle de sezonda tıklım tıkış otellerden ve kalabalık plajlardan sıkıldıysanız mavi tur sizler için harika bir kaçış planı olabilir. Denizle iç içe bir tatil planı kesinlikle kulağa mükemmel geliyor.

Bu hayali gerçeğe dönüştürmek için yapmanız gereken tek şey nasıl bir tekne tatili istediğinize karar vermek ve size sunulacak seçenekler arasından seçim yapmak. Süreci hızlandırmak için bir charter firmasına başvurabilirsiniz, sizler için en uygun tatil seçeneğini sunacaklarından şüpheniz olmasın. Onların size önereceği rotalar dâhilinde, ister yurtiçi ister yurtdışı, en azından bir haftalık bir tatil planı yapabilirsiniz.

Çocuklarla Mavi Tur

LIMANLAR

 

Mavi tura çıkmadan önce karar vermeniz ve bilmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Şöyle ki ilk olarak mavi tura tek başına mı çıkacaksınız yoksa aile ya da arkadaş grubu tarzı daha kalabalık bir grup tatiline mi çıkacağınıza karar vermelisiniz. Bu sayede kabin kiralama mı yoksa tekne kiralama seçeneğiyle mi plana başlayacağınızı da en azından belirlemiş olursunuz. Diğer bir can alıcı nokta ise ne tip bir tekneyle seyahat etmek istediğiniz, bu aynı zamanda nasıl bir tatil istediğinizin de göstergesi olacaktır. Seçebileceğiniz tekne tipleri genel olarak gulet, katamaran, yelkenli ve motoryatlardır. Bu teknelerin bazı özel tercih sebepleri bulunmaktadır, mesela gulet kiralama kapsamı içerisinde teknenin mürettebatı da dâhildir ve tekne içerisindeki tüm teknik, temizlik ve servis işleriyle mürettebat ilgilenmektedir.

Bodrum Mavi Tur 

Göcek Mavi Tur  

Fethiye Mavi Tur   

Marmaris Mavi Tur

Bu da size otel konforunda bir tatil imkânı sunmaktadır. Ayrıca guletlerin yapıları itibariyle geniş güverte alanlarının bulunması da size açık alanda rahat rahat hem oturma hem de güneşlenme imkânı verecektir. Öte yandan katamaran, yelkenli ve motoryat tipindeki tekneler için mürettebatı ayrıyeten istemeniz gerekmektedir. Bu da ekstra bir maliyet demektir. Katamaran ve yelkenli teknelerde sizin de üstlenmeniz gereken belli başlı sorumluluklarınız olduğunu da bilmenizde fayda var. Belli bir düzeyde kaptan ehliyetinizin olması durumunda bu tekneleri kendiniz de kullanabilirsiniz.

Teknede Yaşam

Mavi Tur

Yolcuğunuzun rotası belirlenirken size muhtemelen önerilecek olan Göcek, Fethiye, Bodrum ve Marmaris Türkiye’nin en çok tercih edilen ve sevilen koylarına sahip bölgelerindedir. Tatil rotanızı bu bölgelerden oluşturabilir ya da en azından bu bölgelerden herhangi birine uğrayarak tatilinizi zenginleştirebilirsiniz. Rotanıza yabancı karasularını mesela Yunan Adalarını kapsıyorsa, bunun için gerekli olan resmi evrakların sizin tarafınızdan hazırlanması beklenmektedir.

Mavi Tur

Mavi Tur Rehberi 

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Yolculuk hakkınızda bilmeniz gerekenlere gelirsek, ilk olarak kısıtlı eşya alanınız olacağından yanına çok fazla eşya almamanızı öneririz. Gecelerin serin olduğunu düşünerek de yanınıza aldıklarınızın arasında mutlaka kalın bir şeylerin olmasını öneririz. Yanınızda mutlaka ihtiyaç duyabileceğiniz ecza ürünlerini özellikle de güneş kremi ve deniz tutması için ilaç bulundurmalısınız. Tekne içerisinde yalın ayak dolaşamayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka altı kaymayacak plastikten olan terliklerden yanınıza almalısınız. Devamlı tekne içerisinde bulunmak bir zaman sonra sıkıcı gelebilir ve bu zamanları daha eğlenceli hale getirebilmek için, muhtemelen kiraladığınız tekne içerisinde mevcut olan şnorkel ya da olta takımını bir alternatif olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca kalabalık bir grup halindeyseniz birlikte oynayabileceğiniz masa oyunlarını da yanınıza almayı düşünebilirsiniz. Yolculuğunuz boyunca tekne içerisinde güç (elektrik) kullanımınızın sınırlı olacağınızı bilmeli ve buna bağlı olarak yanınızdaki elektronik aletlerinizi güç tasarrufu modunda tutmanızı tavsiye ederiz. Yolculuğa çıkacağınız teknede elbette klima bulunacaktır ama bu klimalar günde maximum 8 saat çalıştırılabilmektedir.

 

MERAK ETTIKLERINIZ

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak