Yat Kiralama

Ana Sayfa » Yat Kiralama

Yat Kiralama

Yat Kiralama
Yat Kiralama

Yat Kiralama Deniz tutkunlarından biriyseniz ve tamamen denizle bütünleşebileceğiniz bir tatil planı arayışındaysanız, yat kiralama seçeneğini mutlaka gözden geçirmelisiniz. Tekne sahibi olmasanız da belli dönemlerde kiralama imkânlarından yararlanarak bu tutkunuzu besleyebilirsiniz.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

İlk defa yat kiralayacak olanlardansanız, öncelikle bilmeniz gereken bazı temel kurallar vardır. Tatile katılacak kişi sayısına bağlı olarak seçeceğiniz teknenin büyüklüğüne karar verebilirsiniz. Özellikle de tek katılmayı düşünmüyorsanız kabin kiralama yerine direkt yat kiralama daha avantajlı olacaktır. Kiralayacağınız yattan beklentinize göre bir model tercihi yapabilirsiniz. Charter firmalarında bulunan kiralık yat modelleri genel olarak 4 gruptan oluşmaktadır. Gulet Kiralama

 • Gulet Yatlar
 • Katamaran Yatlar
 • Yelkenli Yatlar
 • Motoryatlar

Gulet yat kiralama özellikle son dönemin popüler seçeneklerinden biridir. Hem klasik yapısı hem de lüks ve konfordan ödün vermeyen tasarımlarıyla en çok tercih edilenlerden biri olmayı başaran Gulet Yatlar, uzunluğuyla doğru orantılı olarak ağırlayabileceği misafir kapasitesini arttırmaktadır. Gulet yatların iç ve dış mekânları oldukça geniş olup rahatça vakit geçirebilmeniz için düzenlenmiştir. Ayrıca mürettebat seçeneği de bulunan teknenin tüm teknik ve servis işleriyle onların ilgileneceğinden şüpheniz olmasın.

Katamaran yatlar çoğunlukla bu teknelere özel ilgisi olan kişiler tarafından tercih edilmekle birlikte çift gövde sistemiyle eşsiz bir mavi tur deneyimi sunmaktadır. Tüm yat çeşitlerinde olduğu konforunuz ve güvenliğiniz düşünülerek tasarlanmıştır. Kaptan ehliyetiniz varsa başka bir kaptana ihtiyaç duymadan bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Yelkenli yatlar ise rüzgarın ve güneşin en yoğun hissedileceği yat türlerindendir. Motor sesi olmadan denizin dinginliğine kendinizi bırakabilirsiniz ancak yelkenli yatları tercih ettiğiniz aşamada teknenin seyri içerisinden sizlere de bazı sorumluluklar düşeceğini de bilmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda dalgaların da en çok hissedildiği ve deniz tutmasıyla karşılaşma ihtimalinizin en sık ortaya çıktığı yatlardandır. Bunun için yanınızda mutlaka ilaç olmasına özen göstermelisiniz.

Yat Kiralama

Motoryatlar ise hızı ve lüksü en yoğun şekilde hissedebileceğiniz oldukça gösterişli bir yat türüdür. Sakin bir mavi turdansa daha çok lüks bir seyahat ve hız tutkunuzu yaşayabileceğiniz bir tatil arayışındaysanız kendiniz için bir motoryat kiralamayı düşünmelisiniz. Yunan Adaları

MERAK ETTIKLERINIZ

Yat kiralamayla ilgili en çok sorular arasında olanlardan bazıları şu şekildedir.

 • Yatlara evcil hayvan kabul edilmemektedir. Her ne kadar tüm tekneyi kiraladığınızı düşünerek böyle bir şeyi önerseniz de tekne içerisinde mürettebatın temizlik kuralları dolayısıyla evcil hayvan getirilmesi kabul edilmemektedir.
 • Yat içerisinde sigara içilmesine izin verilmemektedir. Yatın açık alanlarında içilecek olan sigaraların da rüzgâr yönü hesaba katılarak içilmesi önerilmektedir.
 • Yat kiralamalarının fiyatlandırılması haftalık bazda olup, yatı teslim alışınız genel olarak cumartesi olarak belirlenmektedir. Kiraladığınız yatın ilk ve son gecesi marina da geçer.
 • Eğer yurtdışı rotalarını da kapsayan bir tur aldıysanız, pasaport ve vize tarzı izin belgelerini sizin hazırlamanız gerekmektedir.
 • Yat kiralama ücretini nevresim takımı ve havlular dâhil olmakla birlikte deniz havlusunuz bu ücretlendirmenin dışında tutulmaktadır. Kendi kullanımınız olan ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmeniz önemle rica olunur.
 • Yat kiralama servisi tam pansiyon bir otelin sunduğu seçenekleri sunabilmektedir. Üç öğün yemeğiniz ücrete dâhil olmasına rağmen içecekler bu kapsama girmemektedir ve yata dışarıdan yiyecek içecek getirilmesi yasaktır.

Yat kiralama konusunda başvuracağınız charter firması size önceden belirlenen bazı rotalar sunacaktır ve ekstra bir durum olmadığı sürece kaptan rotaya sadık kalarak turunuzu tamamlayacaktır. Keyfi olarak rota değişikliği konusunda kaptana baskı yapmamalısınız. Muhtemelen Ege sahillerinden başlayacak olan yolculuğunuz boyunca bakir koyların ve muhteşem manzaranın keyfini çıkararak dilediğiniz gibi dinlenerek tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Göcek Yat Kiralama
Bodrum Yat Kiralama
Marmaris Yat Kiralama

Mesaj Gönder

  Karşılaştırma Listesi

  Karşılaştırmak