Gökova Mavi Tur

Gokova Mavi Tur

Gökova Mavi Tur

Ana Sayfa » Mavi Tur » Gökova Mavi Tur

Gökova Mavi Tur

Mavi Tur güzergahlarının önemli duraklarından biri de Gökova’dır. Körfezi ile ünlü Gökova bugün Akyaka ile birlikte bölgenin önemli turizm beldelerindendir. Harika havası, doğallığı bozulmamış florası, ormanları, su altı zenginlikleri ve muhteşem denizi ile Gökova, unutulmaz bir Mavi Turu yaşamak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Gökova doğal çevresinin yanı sıra mimarisi ile de öne çıkmaktadır. Gökova bölgesi Ula ilçesinin bir beldesi olan Akyaka’da yer alır. Ula mimarisinin örneklerini günümüze taşımaktadır. Harika kumsalı, deniz kenarındaki evleri ve çarşısı yukarıdaki muhteşem çam manzarasıyla bütünleşir. Yan yana dizili günü birlik tekneleri ve küçük balıkçı kayıkları bu şirin turizm beldesine güzellik katar.

Tekne Kiralama

Mavi Tur kapsamında Gökova-Akyaka çevresinde görülecek birçok harika koy bulunmaktadır. Eşsiz güzellikteki koylardan bazıları; Lacivert Koy ve Kandilli Koyu’dur. Bunun yanında altın sarısı kumlarıyla meşhur Sedir Adası, Gelibolu Adası ve burada bulunan su altı mağaraları Mavi Tur yolcularına ve derin deniz tutkunlarına muhteşem güzellikler sunar. Yine Çınar ve Akbük sahilleri bölgenin önemli kumsallarındandır. Görülmesi gereken bir başka yer de Gökova Körfezi’ne dökülen bir dere olan Kadın Azmağı deresi ve buradaki sulak alandır. Türlü biyoçeşitliliği barındıran Kadın Azmağı, göçmen kuşların da uğrak yeridir.

Gökova Mavi Turu’nda denizin masmavi renkleriyle huzur bulurken, kaya turları ile birbirinden farklı aktiviteler yapılabilir. Özellikle Akyaka rüzgar sörfü, uçurtma sörfü ve kano için ideal bir rüzgar sunarken bisiklet, yamaç paraşütü, trekking ve binicilik bu güzel beldede yapılabilecekler arasında sayılır.

Tekne Kiralama
Yat Kiralama
Gulet Kiralama
Trawler Kiralama

Kiralık Tekne Çeşitleri

Farklı özellikleriyle Gökova Mavi Turu; doğayı, denizi ve tatili sevenler için mükemmel bir rotadır.

Gokova Mavi Tur
Gokova Mavi Tur
KİRALIK GULET TEKNELER
KİRALIK GULET TEKNELER
KİRALIK MOTORYATLAR
KİRALIK MOTORYATLAR
KİRALIK TRAWLERLAR
KİRALIK TRAWLERLAR
KİRALIK YELKENLİLER
KİRALIK YELKENLİLER