Tekne Kiralama Fiyatları

Ana Sayfa » Tekne Kiralama Fiyatları

Tekne Kiralama Fiyatları

Tekne Kiralama Fiyatları
Tekne Kiralama Fiyatları

MERAK ETTIKLERINIZ

Tekne Kiralama Fiyatları Suya düşen cemreyle birlikte ısınan sulara kendini bırakma düşüncesi birçoğumuz için terapi gibi gelir. Doğrudur da denizin o açık ve sonsuz maviliğinin insanı dinginleştiren büyüsüne kendinizi kaptırdığınız anda kendinizi her şeyden soyutlamayı başarırsınız. Siz de denizle aranıza giren tüm insan ve bina kalabalığından yorulmuş ve bir an önce ona kavuşmayı bekleyenlerdenseniz, bu yıl sonsuz mavilikle biraz daha yakınlaşmayı deneyip bir tekne kiralayarak engellerden kurtulduğunuzda onunla ne kadar da bütünleşebildiğinizi deneyimleyebilirsiniz.

Teknede Yeme içme
Tekne Kiralama Fiyatları

Tekne Kiralama Fiyatları
Tekne Kiralama Fiyatları

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Peki, nasıl bir tekne seçmeliyiz?

Tekne Kiralama Fiyatları Tekneler sahip oldukları temel bazı özelliklere göre adlandırılmaktadırlar. Mavi yolculuğunuz için seçebileceğiniz birkaç tekne türleri guletler, katamaranlar, ve motor yatlardır. Bu 4 tip arasında seçim yapmak için aradığınız birkaç kriterleri devreye sokmanız önemli olacaktır. Tatilinizi tek başına mı yoksa bir grup tatili şeklinde kalabalık mı geçirmek istediğinize bağlı olarak minimum 2 kabinden maximum 8 kabine kadar olan bu tekne türlerinden birini seçebilirsiniz. Guletler, katamaranlar, ve motor yatlar kendi içlerinde de model olarak farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olmalarına rağmen bu üç grup da motor güçleri, kapasiteleri, sunabildikleri ekstra konforlar ve mürettebat hizmetinin olup olmasına göre farklı olanaklara sahiplerdir. Bahsedilen her bir özellikle teknelerin fiyatlandırılmaları arasında da doğru orantı söz konusudur.

Gulet Kiralama
Teknede Yaşam
Yunan Adaları

Anadolu’nun batı ve güney kıyılarındaki mavi Tur için çokça tercih edilen bir tür olan gulet teknelerinin seyri motor gücüyle sağlanmasına rağmen gerekli rüzgâr sağlandığında yelkenle seyir seçeneğine de sahip olması tercih sebepleri arasındadır. Yapıları gereği guletler kıyılara yanaşmaya ve sığ sulara demirlemeye oldukça elverişlidirler, bu sayede koy koy gezebileceğiniz Ege kıyılarında istediğiniz gibi demirleyip mavi ve yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz. Yolcu kapasitesi için de 2 kişiden 12 kişiye kadar geniş bir aralığa sahiptir. Tercihiniz doğrultusunda istediğiniz tarz bir guleti rahatlıkla kiralayabilirsiniz.

Çift gövdeli tekneler katamaran olarak adlandırılmaktadır. Alabora etmenin oldukça zor olduğu bu tekne türünü mürettebat olmadan da kiralayabilme seçeneğiniz mümkündür. En büyük avantajlarından biri ise seyir halindeyken motor sesinin olmayışıdır, bu lütuf sayesinde sonsuz maviliğin, güneşin ve kuşların ritmine kendinizi kaptırmanız kaçınılmazdır. 8 kişiden 10 kişiye kadar arttırılabilen yolcu kapasitesiyle kalabalık aileler için de güzel bir alternatiftir.

Satılık Yatlar
Gemi Turları

Motor yatlar ise guletlere ve katamaranlara göre içerisinde çok daha fazla lüks ve konfor öğeleri barındıran üst sınıf tekne türlerindendir. Lüks tekne türlerinden biri olan motor yatlarla beş yıldızlı otel konforunu mavi sularda yaşamanız amaçlanmıştır.

ilk Defa Gemi Turuna Katılacaklara Tavsiyeler

Tekne kiralarken nelere dikkat etmeliyiz?

            Nasıl bir tekneyle yolculuğa çıkmanıza karar verdikten sonraki adım ise tekne kiralamak için gittiğiniz charter firmasında nelere dikkat etmeniz gerektiğidir. Öncelikle charter firmasıyla yaptığınız anlaşmanın hem tüketim maddeleri hem de tekne donanımı açışından neleri kapsayıp neleri kapsamadığına dikkat etmelisiniz. Sintinede biriken suyu, yelkenlerin sağlamlığını, dinginin motorunun düzgün çalışıp çalışmadığını öncelikle kontrol ettikten sonra fiyat üzerinde konuşup anlaşmaya başlayabilirsiniz.

İslami Mavi Yolculuk
Dalış Turları

            Teknelerin kiralanması günlük ve saatlik kiralanacağı gibi haftalık olarak kiralama imkânınız bulunmaktadır. Seçtiğiniz teknenin modelinin, kapasite ve konfor seçeneklerine göre fiyat aralığı da değişim göstermektedir. İstediğiniz rota doğrultusunda yapabileceğiniz tatilinizde konaklayacağınız yerli ve yabancı limanların ücretlerinin ne kadarının aldığınız pakete dâhil olup olmadığını da yolculuğunuz öncesinde konuşmanızda fayda var. Tekne içerisinde mürettebatın olup olmaması durumu da fiyat üzerinde değişiklik yaratacak etkenlerden biridir. Bütçenize uygun bir şekilde bulabileceğiniz bir tekneyle mavi sularda yaşayacağınız keyif, güneyde herhangi bir otelde yaşayabileceklerinizden çok daha fazladır.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak