Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır ? Hem bölgesel tarihi ile hem de güzellikleri ve çevre ülkelere nazaran sistemli olması dışında ülkemiz, Gulet üretiminden dolayı  bu tekneleri kiralamak isteyenler için  büyük fırsatlar tanımaktadır. Özellikle mavi  yolculuk için en sık tercih edilen guletler; sizlere hayal gibi bir tatilin kapılarını aralamaktadır. Ahşap yapısı ile göze,  iç alanları ile ise konforunuza hitap eden bu tekneler; uzun süreli tatillerde başlıca tercih edilen türlerdir.

Özellikle tekne gezileri için ideal bir coğrafyada olan ülkemizde, kiraladığınız guletler ile yemyeşil ormanlar, masmavi koylar ve antik birçok alan keşfetmeniz mümkündür. Detaylı bir araştırma ile rotanızı belirler iseniz, hayatınızın en büyük tatillerinden birini yaşamanız mümkün olacaktır.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır
Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Ülkemizde nesillerdir üretilen ve gün geçtikçe daha başarılı örnekleri görülen Guletlerin, kiralanması da nispeten daha pratiktir. Diğer tekne çeşitleri gibi yurt dışı üretimi olmadığı için ülkemizde bolca bulunabilen bu Gulet çeşitleri; performans olarak da diğer teknelerden eksik kalır değildir. Dizayn olarak eşi benzeri görülmemiş bir ahenge sahip bu tekneler, Türkiye’nin belki de Dünya’nın en çok tercih ettiği tekne türüdür. Sadece dizaynıyla değil, sunduğu geniş yaşam alanları ile de dikkat çeken bu tekneler, kiralayanları hayal kırıklığına uğratmamaktadır. Ayrıca kendi içinde de birçok farklı seçenekli çeşitleri ile her kesime hitap eden guletler; özellikle de cebinizi yakmaması ile dikkat çekmektedir.

Mavi Yolculuk
Yacht Charter Turkey

Gulet Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ülkemizde Bodrum, Fethiye ve Marmaris kıyılarında sık görülen bu tekneler, artık dünyaya mal oldu desek yeridir. İlk üretim merkezleri Bodrum’da olduğu tahmin edilen gulet yat, kısa sürede dikkat çekerek çevre bölgelerde yayılmıştır.
Birçok tersanede üretimi yapılan gulet kiralama olarak bu yüzden çok uygun fiyatlara gelmektedir. Ülkemizde geleneksel bir hale geldiği için gelişimi de artmaktadır. Boyutları ve iç dizaynları isteğiniz üzerine özel olarak üretilebilen bu teknelerin, her kesime hitap etmesi en büyük avantajıdır.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır
Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Firmanın güvenilir olması

Firmanın köklü ve güvenilir olması sizi birçok sorundan kurtaracaktır. Öncelikle tekne ile ilgili herhangi bir problem yaşanmasını önleyecek olan bu durum, problem yaşandığı takdirde kısa sürede sizinle ilgilenilmesini sağlayacaktır. Ayrıca şunu da unutmamakta fayda var, en pahalı firma en kaliteli firma değildir. Kiralama yaparken size yüksek fiyatlar belirten firmaların en kaliteli hizmet vermesi gibi bir kanıya varmamanız en doğrusu olacaktır. Kiralama öncesi birkaç firma ile görüşüp fiyat almanız sizin adınıza avantaj yaratacaktır.

Gulet Kiralama Fiyatları

Gulet kiralarken birçok dikkat edilmesi gereken husus bulunmaktadır. Bunlar firmanın güvenliği, teknenin temizliği, tekne bakımlarının tam olması gibi devam ederken şu şekilde sıralayabiliriz:

Teknenin bakımlı olması

Kiralayacağınız guleti daha önceden görmeniz elbette sizin yararınıza olacaktır. Bilgi sahibi iseniz detaylı inceleyip, firmadan net bilgiler alabilirsiniz. Ancak bilgi sahibi değilseniz teknenize dışarıdan bakarak temizliğini ve bakımını anlamaya çalışabilirsiniz. Bu konuda yapılabilecek en doğru hareket, eskiden tekne kiralamış kişiler ile iletişime geçip bilgi almaktır. Özellikle aynı firmayı daha önce kullanmış olan biri ile iletişime geçebilirsiniz.

Guletleri sınıflara ayırırsak 
1: Ekonomik ve Klimalı Gulet
2: Lüks Guletler
3 : De Lüks Guletler
4: Exclusive Gulet Yatlar

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır
Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?

Teknenin ihtiyaçlarınızı karşılaşması

Kiralama öncesi ihtiyaç listenizi çıkarmanız ve bu doğrultuda gulet kiralamanız tatilinizi keyifli hale getirecektir. Kaç kişi olduğunuzu ve buna bağlı olarak ne kadar bir alan gerektiğini önceden düşünmeniz ilerleyen dönemde sıkıntı yaşamanızı engelleyecektir. Hayalinizdeki tekne genişliği, güneşlenme alanı veya kabin alanlarının düşünerek hareket etmeniz size hem fiyat olarak avantaj sağlayacak, hem de tatiliniz esnasında kolaylık sağlayacaktır. Unutmayın fiyatı her aşağı çekişinizde lüksünüzden ödün vereceksiniz. Bu yüzden dengeli bir tercih yapmak en güzeli olacaktır.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır
Gulet Kiralama Nasıl Yapılır?
This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Guletler.jpg
KİRALIK GULET TEKNELER

This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Motoryatlar.jpg
KİRALIK MOTORYATLAR
This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Trawler.jpg
KİRALIK TRAWLERLAR

This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Yelkenliler.jpg
KİRALIK YELKENLİLER

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak