Mavi Tura Giderken

Ana Sayfa » Mavi Tura Giderken

Mavi Tura Giderken

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Mavi Tura Giderken

Butik bir otelde kalmak her ne kadar güzel bir yer olsa da standarttır. Bir süre sonra sıkılmaya başlarsınız. Ancak güzel bir kentten eşsiz güzellikteki bir koya geçtiğinizi düşünün oradan ünlü bir sahile aynı zamanda mavi sularda gezerken istediğiniz zaman karaya çıkıp insanların arasına karışabileceğinizi istediğiniz zaman el değmemiş sularda yüzebileceğinizi… İşte bütün bunlar mavi tur ile mümkün. Mavi turlar özellikle Türkiye’nin batı ve güney kısımlarında muhteşem bir tatil aktivitesi ve macerasıdır.

Mavi Tura Giderken
Mavi Tura Giderken

 Mavi Tura Başlangıç

 Muhteşem bir mavi yolculuk için adım adım mavi tur planı yapılması gerekir.

 Türkiye’de Mavi Yolculuk kıyı şeridi boyunca en popüler mavi yolculuk tatillerinden bazılarıdır. İster bir çift, bir grup arkadaş ya da yalnız bir gezgin olun. Gulet Kiralama yolculuklarımız dünyanın dört bir yanından hayatın her kesimini cezbetmektedir.

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

 Öncelikle hangi gulet turunun sizin için en iyi seçenek gibi göründüğünü bilmeniz gerekmektedir. Ardından, rezervasyon yaptırabilirsiniz veya seyir hakkında başka sorularınız varsa bunu paylaşmalısınız. Tabi bunun için mavi turda geçirebileceğiniz süreyi de planlamanız gerekmektedir. Böylece bu süre içerisinde nerelere gidebileceğinizi ortaya koyabilir ve ona göre bir tura çıkabilirsiniz.

Mavi Tura Giderken
Mavi Tura Giderken

 Mavi Turun Haritası

 Kendinize uygun bulduğunuz tekneyi ve turu bulduktan sonra rotanızı belirlemek en önemlisidir. Size eşsiz bir tatil yaşatacak bir diğer önemli şey rotadır. Mavi turda Fethiye’den Olimpos’a olan yolculuklar en popüler olanıdır ve ayrıca Fethiye, Antalya, Marmaris, Kaş ve benzeri pek çok yerde dünyanın dört tarafından merak edilerek tercih edilen turlar arasına katılır. Bu güzergahlarda balık tutma gezileri, Adalar ve koyları keşfetmenin yanı sıra gizli plajlar, şnorkelli yüzme ve çok daha fazla etkinliği gerçekleştirebilirsiniz.

Teknede Yeme içme
Tekne Kiralama Fiyatları

 Rota Belirlemek

 Rota belirlemek işin en keyifli kısımlarından biridir. Ayıracağınız zaman diliminde en güzel yerleri gezebilmek için kesinlikle bir rota planı oluşturulmalı ve bu plan için iyi bir araştırma yapılmalıdır. Bu planı yapabilmek için bölgeler hakkında bilinen ve pek bilinmeyen güzelliklerin yerlerini bilmeniz gerekir ve buraları rotanıza eklemeniz gerekir. Rota planında mutlaka olması gereken eşsiz güzellikte olan bazı yerler vardır;

 Fethiye- Olympos: Eğer rotanıza Fethiye- Olympos güzergahını eklerseniz bu yolculukta size antik kentler, cam berraklığında sular ve Kelebekler vadisi eşlik edecektir. Ayrıca bu güzergah sizi Avrupa’nın en temiz sularından biri olan Ölü Deniz e çıkaracaktır. Burası Türkiye’nin en çok turist alan bölgelerinden biridir

Mavi Tura Giderken
Mavi Tura Giderken

Gulet Kiralama
Teknede Yaşam
Yunan Adaları

 Cleopatra Adası: Diğer adıyla Sedir adası. Küçük plajı ve inanılmaz temiz suyu ile bu eşsiz ada bir açık hava müzesi gibidir. Şehir surlarını, Dorian döneminden kalma tapınağı (daha sonra kilise olarak restore edilmiştir), 1.500 konuk kapasiteli amfitiyatro ve bazı tonozlu tarihi binaları görebilirsiniz. Üzerinde antika yazılar bulunan sütunların enkazlarında veya kabartmalarla süslenmiş antik taşlarda dolaşabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra Plajı, sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunabilen çok özel bir kum türüne sahiptir. Efsaneye göre, Kral Antonius Kleopatra için Mısır’dan kumları deniz yoluyla getirmiştir.

Fethiye Mavi Tur
Marmaris Mavi Tur

 Göcek: Fethiye körfezinin en derin noktasında yer alan Göcek, körfezin ’12 adalarına’ bakan çam kaplı dağların eteklerinde yer alır. Son zamanlarda turizmde gelişmeye başlayan Göcek, hem Türkiye’de hem de dünyada ünlü bir yat limanı haline geliyor. Burada bir ziyaretin zevklerinden biri, burada demirleyen her şekil ve büyüklükteki tekneler dizisine hayran olmak için Marina çevresinde bir yürüyüş. Rıhtımlar barlar ve restoranlar ile çevrilidir. Dalaman Havaalanı sadece 30 dakika uzaklıkta olan Göcek, konukları veya ziyaretçileri beklerken ideal bir başlangıç ​​noktasıdır.

Mavi Tura Giderken
Mavi Tura Giderken

 Köyden uzanan Üsküp Körfezi, seyir için mükemmel bir yerdir; on iki adası korunaklı koylar bolluğu sunuyor. Tersane Adası, bir Bizans manastırının ve eski bir tekne avlusunun kısmen batık kalıntılarına sahiptir. Adada bir restoran var, bu da gecede demirlemeyi favori yapıyor. Bu bölgeye 12 ada denir, aslında bundan çok daha fazlası vardır ve tatilinizin her günü farklı bir tanesini kolayca keşfedebilirsiniz. Bu yüzden rotaya eklenmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Bodrum Mavi Tur
Göcek Mavi Tur

 Mavi Tura Çıkarken Ne Alınır?

 Misafirlerimize zamanlarının çoğunu bir mayo içinde geçirecekleri tavsiye edilir, bu nedenle en az iki tane getirmek iyi bir fikirdir! Kara gezileri için bir çift uzun, hafif pantolon ve gömlek tavsiye edilir.

 Ayrıca şezlongda uyku planlıyorsanız, plaj havlunuzu, bol miktarda güneş kremi, şnorkel ,palet , gözlük almalısınız. Eşyalarınızı bir bavul yerine katlanabilir bir çantaya getirmenizi öneririz, çünkü çantaların saklanması çok daha kolaydır. Son bir tavsiye sözcüğü: normal sokak ayakkabıları bir yatta kesinlikle kabul edilemez, güvertede dolaşmak için yumuşak tabanlı ayakkabı getirmenizi öneririz.

Mavi Tura Giderken
Mavi Tura Giderken

Gulet Kiralama Fiyatları

 Mavi Yolculuk sırasında, ziyaret ettiğiniz yerler medeniyetlerin zenginliğidir. Seçtiğiniz herhangi bir seyir alanı tarihi yerler, antik kentler ve eşsiz kaya mezarları ile zengindir. Sadece Mavi Yolculuk, sayısız gizli koyları, keşfedilmemiş koyları, güneş sırılsıklam kumlu plajları ve izole köyleri, Kleopatra’nın özel plajını, Ölüdeniz’i, Kaunos kaya mezarlarını, Olimpos Dağı’nın mezar yangınlarını, Myria kaya mezarlarını, deniz altında kalan eski medeniyetlerin arkeolojik kalıntıları. Yeşil ve mavinin tonlarına akan bir denizin nefes kesen panoramik manzaralarını veya yükselen dağlardan aşağı kayan ve yavaş yavaş altın puslu bir denize kaybolan güneşi görme deneyimi paha biçilmez olarak tanımlanabilir. Tüm bunlar için fotoğraf çekebileceğiniz bir aletin yanınızda olması sizin için muhteşem olacaktır.

MERAK ETTIKLERINIZ

MESAJ GÖNDERİN

  Mavi Tur Tekneleri

  1. En Az 3 Kamara Tekneler
  2. En Az 4 Kamara Tekneler
  3. En Az 5 Kamara Tekneler
  4. En Az 6 Kamara Tekneler
  5. En Az 7 Kamara Tekneler
  6. En Az 8 Kamara Tekneler
  7. En Az 9 Kamara Tekneler
  8. En Az 10 Kamara Tekneler

  Karşılaştırma Listesi

  Karşılaştırmak