Kekova Mavi Tur

kekova mavi tur yolculuk
Ana Sayfa » Kekova Mavi Tur

Kekova Mavi Tur

Mavi Tur Türkiye’nin ve Yunan Adaları’nın en güzel körfezlerini, gizemli koylarını ve tarihi öneme sahip turistik bölgelerini görmek için mükemmel bir seçenektir. Mavi Turlar sayesinde tatilciler, farklı rotaların kimi yerlerde sadece denizden ulaşılabilen, karayolu ile bağlantısı olmayan bölgelerine ulaşma fırsatı yakalarlar. Kekova Mavi Turu da bu alternatif rotalardan birisidir.

Kekova, Antalya’nın Demre ilçesine bağlı Kaleköy ve Üçağız beldelerinin karşısında kalan ve tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir adadır. Kaleköy ve Kekova’ya tek ulaşım deniz yoluyla yapılmaktadır. Bu nedenle birçok turizm bölgesine nazaran bozulmamış güzellikleri ile görenleri kendisine hayran bırakır.

Kaleköy, Simena antik kenti üzerine kurulmuştur. Simena, bugüne kadar ulaşmış ve denizin turkuaz sularında korunmuş batık kenti ile bugün hala kaleden bakanlara eşsiz bir görüntü sunmaktadır. Dalış tutkunları için ideal bir bölge olan Kekova’da, antik batık şehir çevresinde dalışa özel durumu nedeniyle izin verilmemektedir. Karada çeşitli bozulmamış lahitler ve Likya Kaya Mezarları göze çarpar. Yemyeşil alanların içinde bulunan bu tarihi değerler, köy tarafından lacivert sulara bakar.

Kekova Mavi Yolculuk Tekne Kiralama ile Kekova yakınlarındaki Aziz Nikola’nın (Noel Baba’nın) yaşamını sürdürdüğü Myra ve Theimiussa antik kenti kalıntılarının bulunduğu Üçağız’ı ziyaret etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Kekova ve çevresi verdiği huzur ve sakin atmosferiyle özellikle mavi tur ile gezenleri kendisine hayran bıraktıran muhteşem bir bölgedir.

kekova mavi tur yolculuk
kekova mavi tur yolculuk

Tekne Kiralama

Sonraki gönderi

Datça Mavi Tur

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak