Fethiye – Marmaris – Fethiye

fethiye marmaris mavi yolculuk tur

Fethiye Marmaris Fethiye Tur Programı

 

Fethiye – Marmaris – Fethiye TUR DETAYLARI

 

Tekne Tipi: Klimalı Geleneksel Ahşap Gulet (M/S)

Süreç: 7 Gece – 8 Gün

Biniş Günleri: Cumartesi

Tekneye Biniş: Fethiye Limanı

Biniş Saati: 15:30’dan itibaren

Tekneden İniş: Fethiye Limanı

İniş Saati: Kahvaltı sonrası sabah 10:30

 

Gulet Tatili Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fethiye – Marmaris – Fethiye

Fethiye-Marmaris-Fethiye 7 gece / 8 gün
1. Gün: Fethiye Yat Limanı
 
Yata giriş saat 15:00 ‘dan itibaren. Teknemize hoş geldiniz kokteyli ve kabinlere giriş. Kendinizi açık olan Fethiye barlarına bırakınız.Limandaki akşam atmosferini yaşayınız. ve önümüzdeki unutulmaz yolculuğun sevincini yaşamaya başlayınız.
2. Gün: Ağa Limanı
 
Soluk kesici koylarda Göcek sizi beklemektedir. Göcek koyları doğal manzaraları ve nefesleri kesen kiristal parlaklığındaki suyu ile sizleri büyüleyecektir. Size kalan tek şey bunu yaşamak. Konaklama Ağa Limanı koyundadır.
3. Gün: Ekincik Dalyan
 
Sabahın erken saatlerinde Dalyan nehrinin denize bağlantısının yanında bulunan ekincik koyuna hareket edilir. Ekincik koyundan isterseniz dünyada Caretta-Caretta’larıyla ünlü Dalyan plajının önünden geçerek antik şehir Caunos’u ziyaret edebilir ve yakınlarında bulunan çamur ve termal banyodan yararlanabilirsiniz. Konaklama Ekincik koyundadır.
4. Gün: Marmaris
 
Rotamızı Marmaris’e doğru alırken isterseniz Turunç koyundan bir yüzme molası verebilir veya cennet adasında öğle yemeği alabilirsiniz. Marmaris eski bir tarihi şehirdir. İsmi de Phiskos’dur. Marmaris’te 1522 tarihinde Kanuni sultan Süleyman tarafından inşa edilmiş bir kale ve annesinin adına inşa edilmiş bir kervansaray bulunmaktadır. Bu iki Osmanlı mimarisi 2002’den beri tasdiki yapılmış ve müze olarak kullanılmaktadır. İsterseniz bu müzeyi ziyaret edebilir veya etrafındaki geç saatlere kadar açık olan dükkanlardan alış veriş yapıp,cafe ve barlarında bir şeyler içebilirsiniz. Konaklama Marmaris’tedir.
5. Gün: Semizce
 
Sabahın erken saatleinde hareket rotamız Fethiye koyları yakınındaki tersane adası. Burası Roma ve Bizanslılar döneminde Tersane olarak kullanılmıştır. Burada öğle yemeğimizi yiyerek yemekten sonra Manastır koyuna gidilir. Akşam yemeği burada olup konaklama bu koydadır.
6. Gün: Göcek Manastır Koyu
 
Göcek adaları bir rüya gibidir. Bu koylardan Kuyruk Burnu,Manastır,Bedri Rahmi ve Sarsala koylarında duracağız. Kahvaltı,öğle ve akşam yemeğini bu koylarda yiyeceğiz. Konaklamayı da bu koyların birinde yapacağız. Bunun için yüzmeye bol bol zamanınız olacaktır.
7. Gün: Fethiye Koyları
 
Bugün size son kez dinlenme,huzurlu bir yüzme olanağı sağlayacaktır. Akşama doğru son durağımız olan Fethiye Limanına hareket edeceğiz. Fethiye’de (Telmesos’da) 4. Yy. dan kalma Likya tipi Amintasin kaya mezarını ,Roma döneminden kalma antik tiyatroyu gezebilirsiniz. Akşam da rüya gibi olan paspaturda zamanınızı geçirebilirsiniz. Konaklama Fethiye Limanındadır.
8. Gün: Fethiye Limanı
 
Yolculuğumuzun sonu.kahvaltıdan sonra saat 09:00’da sizlerden ayrılma zamanı.

 

 

KABİN KİRALAMA ŞARTLARI VE AÇIKLAMALARI
 
YATLAR
 
Tüm Mavi Yolculuk Gezisi Tekneleri geleneksel ahşaptan yapılmış guletler ile fiber teknelerden oluşmaktadır. Akdeniz de rahatlıkla ve güvenle gezebileceğiniz konfora sahip olan bu tekneler rahatça güneşleneceğiniz geniş bir ön güverte ve dinlenebileceğiz arka güverteye sahiptir.Mürettebatlı olan teknelerimizde bulunan tüm kabinlerde 2 şer kişilik yatak,duş/wc mevcuttur. 20m. den 50 m uzunluğa kadar olan teknelerde 12 kişiden 35 kişiye kadar konaklama imkanı vardır.
 
 
YUNAN ADALARI
Yunan Adaları turunda, yukarıdaki ücretlere ek olarak yurtdışı işlemleri ve Yunanistan’daki liman masrafları için kişi başına 60.- € teknenin kaptanına ödenecektir.Bu turlar en az 8 kişi ile uygulanır.
MÜRETTEBAT
Teknelerdeki mürettebat teknenin boyutuna göre farklılık göztermekle birlikte genelde 1 kaptan,1 aşçı ve bir de gemici olmak üzere 3 kişiden oluşmaktadır. Mürettebatımızın hepsi lisanslı ve birkaç dili konuşabilen gemicilerdir.

 

 

Kiralık Yat ve Tekneler için TIKLAYIN

Tekne Tipini Seçin

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak