MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ

Ana Sayfa » MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

Hepimizin hayallerini süsleyen ve yaz ayı için en güzel alternatiflerden biri olan mavi tur, çeşitli rotalarda ve farklı şekillerde yapılabilmektedir. Özellikte yaşadığımız coğrafyanın üç tarafının denizlerle çevrili olması, ülkemizi mavi tur için bir cennet haline dönüştürmüştür. Bunun farkına varan turizm sektörü ise mavi yolculuk kampanyalarını ve promosyonlarını son yıllarda arttırmıştır.

Bodrum Mavi Tur
Göcek Mavi Tur

Fethiye Mavi Tur
Marmaris Mavi Tur

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

 Ülkemizde mavi tur aslında çok da uzak olmayan zamanlarda yapılmaya başlanmıştır. Bununla ilgili en bilindik isim ise Bodrum’a sürgüne gönderilen Halikarnas Balıkçısı lakaplı Cevat Şakir Kabaağaçlı’dır. Sürgün günlerini mavi turlarla değerlendiren bu isimle beraber mavi tur kavramı gelişmeye başlamıştır.

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

 Mavi Yolculuk Sırasında Vaktimizi Nasıl Geçirebiliriz?

 Mavinin ve yeşilin bin bir tonuyla adeta cennete düşmüşsünüz hissi veren mavi tur kitap okumak, müzik dinlemek, bol bol yüzmek, sabah mis gibi deniz havasında kahvaltı yapmak, akşamları mangalda pişirilen çeşitli yiyeceklerle gün batımının keyfini çıkarmak için biçilmiş kaftandır. Şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden sıkıldıysanız ve bir süre şehir hayatı detoksu yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ruhunuzu dinlendirecek çeşitli aktivitelerle mavi tur aynı zamanda kendinizi dinleyebileceğiniz ve içinize dönüş yapabileceğiniz bir fırsat yaratmaktadır.

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

 Kimlerle Mavi Yolculuğa Çıkılmalı?

 Dört gün-iki hafta arasında değişebilmekte olan mavi tur seçenekleri hem ailenizle hem de arkadaş grubunuzla değerlendirebileceğiniz bir tatil seçeneğidir. Burada kimlerle çıkılmalı konusunda esas dikkate almanız gereken noktaysa uzun sayılabilecek bir süre bu, insanlardan başka seçeneğiniz olmayacağınız için sohbeti keyifli, kişisel alana saygılı arkadaş grubundan kişileri tercih etmeniz ve planınızı ona göre yapmanız daha makul olacaktır. Mavi tur sırasında yemek yemek, yüzmek ve sohbet etmek gibi kısıtlı aktivite seçeneklerinizden dolayı seçeceğiniz kişiler önemlidir.

Guletleri sınıflara ayırırsak 
1: Ekonomik ve Klimalı Gulet
2: Lüks Guletler
3 : De Lüks Guletler
4: Exclusive Gulet Yatlar

 Cennetiniz Cehenneme Dönüşsün İstemiyorsanız

 Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimlerle mavi tur yapacağınız büyük önem taşımaktadır. Eğer cennet gibi olan ortamınız cehenneme dönüşsün istemiyorsanız birlikte bulunduğunuz grup içerisindeki kişilerle saygı çerçevesinde iletişimde bulunmaya özen gösteriniz. Yoksa mavi yolculuk küslükler ve dargınlıklar için hiç de uygun bir ortam değildir. Uzun sayılabilecek bir süre bu insanlarla beraber geçireceğiniz ve birbirinizden başka çıkış yolunuz olmayacağı için bu tarz tatsızlıklardan kaçınmaya maksimum özeni göstermeniz gerekmektedir.

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

 Hangi Aylarda Mavi Yolculuğa Çıkılmalı?

 Mavi tur için en popüler aylar temmuz ve ağustos olmakla beraber, daha sakin ve doğayla iç içe bakir bir tur istiyorsanız Mayıs veya Eylül ayları mavi tur için daha ideal ve elverişli olacaktır. Eğer yer bulmakta sıkıntı yaşamak istemiyorsanız ve daha uygun fiyatlarla bir mavi yolculuk geçirmek istiyorsanız da rezervasyonlarınızı Mart ayına kadar gerçekleştirmiş olmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Gittikçe popülerleşen mavi yolculuk arz ve talep yasasına göre daha çok tercih edilen aylarda doğal olarak daha pahalı olmaktadır. Siz de planlarınızı buna göre yaparsanız daha isabetli bir kara almış olursunuz.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

 Aileyle Mavi Yolculuk

 Kafa dengi arkadaş grubunuzla gitmenin yanı sıra aileyle değerlendirilebilecek bir mavi tur hem aile bağlarınız kuvvetlenmesini sağlayacak hem de daha sıcak ve samimi bir ortamda bu mavi cennetin imkânlarından faydalanmanızı sağlayacaktır. Daha önce de değindiğimiz gibi beş yıldızlı otel karmaşasından ve soğukluğundan sizi kurtaracak sımsıcak bir seçenek olarak aileyle mavi yolculuk mutlaka denenmesi gereken tatil seçenekleri arasındadır.

MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ
MAVİ TUR YOLCULUK BİLGİLERİ 

 Mavi Yolculuğa Çıkarken Yanımıza Ne Almalı?

 Öncelikle bol bol kitap okumak ve müzik dinlemek için fırsatınız olacak. Mavi tura çıkmadan önce bunu aklınıza kazıyın ve bu yaklaşık on günlük deneyiminizin sıkılmadan geçebilmesi için kitaplarınızı ve müzik çalarınızı yanınıza almayı sakın unutmayın. Bunun yanı sıra bol bol yüzmeye de vaktiniz olacağı için şnorkel, deniz gözlüğü ve en önemlisi güneş kreminiz başucu ihtiyaçlarınız arasında yer almaktadır. Bir deniz tatiline giderken yanınıza ne alıyorsanız büyük ihtimalle iki üç katını almak zorundasınız çünkü mavi tur boyunca alışveriş yapıp biten stoklarınızı yenileyecek fırsatınız olmayacaktır. Kendinizi buna göre şartlayıp hazırlıklı gelirseniz bir iki haftalık bu cennet köşesinde sıkıntı çekeceğinizi düşünmüyoruz.

MESAJ GÖNDER

    Karşılaştırma Listesi

    Karşılaştırmak