Çocuklarla Mavi Tur

Ana Sayfa » Çocuklarla Mavi Tur

Çocuklarla Mavi Tur

Çocuklarla Mavi Tur

Çocuklarla Mavi Tur kavramı hepimizin de zaman içinde aşina olduğu üzere denizde tekneler ile yapılan tur aktivitesi olarak adlandırılır. Mavi turlar son derece keyifli, huzurlu, eğlenceli ve kişiyi stresten uzaklaştıran aktivitelerden biridir. Ancak mavi turlar birçok şekilde yapılabilmektedir. Genellikle bu işler için organize edilen tur tekneleri, kişisel tekneler ya da gulet kiralama ile yapılan mavi turlar son derece keyifli anlar geçirilmesine olanak sağlar.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Ancak mavi turlar ile ilgili sorunlardan biri de çocuklarla mavi tur organizasyonlarıdır. Bunun bir sorun teşkil etmesinin yegâne sebebi öncelikle ailelerinin çocuklarının güvenliğinden endişe etmesidir. Daha sonra ise çocuklarının isteklerinin denizin ortasında karşılanamamasından korkulmasıdır.

Fethiye Mavi Tur
Marmaris Mavi Tur

Tüm bu soru işaretlerinin ve kaygılarının önüne geçmenin ise basit ve çokta maliyetli olmayan bir yolu da vardır. Bu yol ise Gulet yat kiralama yoludur. Gulet yat kiralama ile sadece aileniz için bir yat tahsis edebilir ve kalabalık mavi turların aksine daha huzurlu ve ailenizle ilgilenebileceğiniz bir mavi tur konseptine kavuşabilirsiniz. Ancak Gulet yat kiralama yöntemi ile çocuklarla mavi tur daha iyi bir seçenek olsa da bazı değerlendirilmesi gereken hususlar ve yapılması gereken hazırlıklar da vardır. Bu hazırlıklar ailenizin ihtiyaçlarına ve her duruma hazırlıklı olmak amacı ile düzenlenmeli, iyi bir şekilde planlanmalı ve buna göre yapılmalıdır.

Gulet Yat Kiralama Fiyatları

Çocuklarla mavi tur için yapılması gereken hazırlıklar

Çocuklarla Mavi Tur
Çocuklarla Mavi Tur

Çocuklarla mavi Yolculuk için yapılması gereken hazırlıklar, Gulet yat kiralama seçeneklerine bağlı olarak değişebilse de, hemen hemen genellikle belli başlı bazı hazırlıkları içermektedir. Bu belli başlı hazırlıkların belirlenmesi için öncelikle ailenizin ve çocuklarınızın öncelikleri belirlenmeli ve hazırlıklar buna göre yapılmalıdır. Örneğin çocuklarınızın güvenliğinden endişe etmemek adına bazı güvenlik önlemleri almalı ve Gulet yat kiralama ile mavi tura çıkmadan önce çocuklarınız için kolluk ve can yeleği gibi bazı ekipmanları hazır etmelisiniz. Ayrıca, çocuklarınızın yaş gruplarına göre değişen ihtiyaçları da vardır. Bu ihtiyaçlar bir bebek bezi, bir biberon veya bir yaş mama olarak değişiklik gösterebilir. Bu tip gerekli malzemeleri de eksik etmediğinizden mutlaka ama mutlaka emin olmak zorundasınızdır.

Bodrum Mavi Tur
Göcek Mavi Tur

Bir diğer önemli konu ise çocuklarınızın tamamen sıkılıp, Gulet yat kiralama ile çıktığınız mavi turu burnunuzdan getirme ihtimalidir. Bu konuda da yapabileceğiniz birçok hazırlık ve alabileceğiniz pek çok önlem vardır. Çocuklarınızın teknede sıkılmadan zaman geçirebilmesi için oyalanabileceği oyuncaklar almak, toplu bir şekilde vakit geçirmek ve onun sıkılmaması için oyunlar oynamak bunlardan bir kaçıdır.

Göz ardı edilen bir diğer konu ise Gulet yat kiralama ile tercih edilen ve gidilmesi planlanan koylardır. Çocuklarınızın tekneden ayrılamadığı ve plajına çıkamadığı koyları tercih etmek sizleri ilerleyen saatlerde oldukça zor durumlara sokabilir. Tam da bu yüzden Gulet yat kiralama ile tercih ettiğiniz ve gidilmesini planladığınız koyları özenli seçmelisiniz. Eğer çocuklarınızın tekneden inip sizin eşliğinizde yüzerek gidebileceği bir plajı olan koy seçerseniz, çocuklarınız orada kumla ve denizle daha çok uğraşabilir ve keyifli dakikalar geçirebilir. Bu da sizin çocuklar çıktığınız mavi turda geçirdiğiniz zamanın kalitesini arttırır.

Gördüğünüz gibi çocukla Mavi Tur fikri aslında kulağa zor ve zahmetli bir aktivite gibi gelse de alınacak küçük önlemler ve planlamalarda yapılacak küçük ayarlamalar ile çocuklarınız ve aileniz için son derece güvenli, konforlu ve huzurlu bir mavi tur deneyimi yaşabilirsiniz.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak