Mavi Tur Rehberi

Ana Sayfa » Mavi Tur Rehberi

Mavi Tur Rehberi

Mavi Tur Rehberi
Mavi Tur Rehberi

Mavi Tur Rehberi mavinin en güzel tonlarını bir arada görebileceğiniz eşsiz bir tur deneyimi. Can sıkıntınıza iyi gelecek turlardandır. Denizin ortasında keyifli yerlere yolculuk yapabilirsiniz. Gündelik hayatta oluşan, sıkılma, bezme ve hayattan soğuma tarzı durumlar için keyifli bir aktivitedir. Gulet Kiralama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

MERAK ETTIKLERINIZ

Çok eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz, tatil opsiyonlarından bir tanesidir. Kendinizi bulacağınız, keyifli vakit geçirmenin yanı sıra, birçok şey de öğrenebileceğiniz turdur. Tur, Türkiye’nin belirli bölgelerinden başlayarak düzenlenen turlar arasında yer almaktadır. Tur hakkında birazdan sizlere, daha detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikli olarak belirtmeliyiz ki tur hem her bütçeye uygun, hem de herkese keyif verebilecek bir turdur.

Çocuklarla Mavi Tur

Genel Bilgiler

Mavi tur denilince insanın aklına ilk gelen şey, Gulet Yat Kiralamadır. Seçebileceğiniz birbirinden çok farklı türde yat bulunmaktadır. Seçtiğiniz yatlarla başlayacağınız turlarda, tatil zamanlarınızı oldukça verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Mavi turlarda seçebileceğiniz birçok rota bulunmaktadır.

LIMANLAR

Yunan Adaları Turu

Mavi Tur Rehberi

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Yunan adaları, Akdeniz’in tarihini anlamak için olmazsa olmazlardandır. Komşu ülkenin adalarında, eşsiz bir tatil deneyimi için mavi tur seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. GuletYat ile birlikte mavide serin bir yolculuğa başlayın.

  • Rodos: Oniki adaların en büyüğüdür. Yunan adaları arasında yer almaktadır. Meis adasını saymazsak, oniki adaların en doğusunda bulunan adadır. İtalya döneminden kalma yapıtlar, kale girişi bu adada bulunmaktadır.
  • Alimia, Halki: Klasik balıkçı adalarındandır. Rodos ile arasında yaklaşık 4-6 deniz mili bulunmaktadır. Yunan yemeklerini bu adada tadabilirsiniz. Farklı kültürleri tanımak, onların yiyeceklerini tatmak istiyorsanız bu ada tam sizlere göre.
  • Daha birçok ada bulunmaktadır. Tilos, Nisiros (Mandraki) Kos (İstanköy) Simi (Sömbeki) bu adalardır.

Yunan adaları turuna katılabilmek için vize almanız gerekmektedir. Alması çok kolay olan bir vizedir. Vize alımı sırasında pekte büyük bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz.

Göcek ve Göcek Koyları Turları

Göcek Mavi Tur , 8 günlük bir turdur. Turun birinci gününde, Göcek Yat Limanı’ndan Gulet Kiralama ile birlikte kiraladığınız yatla birlikte yola çıkarsınız. 8 gün boyunca yapacağınız yolculuklar şu şekildedir; ilk gün, yat limanından başlayarak, zeytinli adaya kadar gideceksiniz. İkinci gün                 Tersane Adasından, Hamam Köyüne bir yolculuğa çıkacaksınız. Zeytinli adadan, Tersane Adasına yolculuk günün ilk kısmı olacak, daha sonraki kısımlardaysa hamam köyüne yolculuk yapacaksınız. 3. Gün Kelebek Vadisi, Ölü Deniz ve Gemiler adasına yolculuk yapacaksınız. 4. Gün Fethiye’den Turunç’a bir yolculuk yapacaksınız. 5. Gün Ağa limanından yola çıkacak Bedri Rahmi Koyuna varacak oradan da, sıralıbük koyuna gideceksiniz. 6. Gün Sarsala Koyuna vardıktan sonra, Yassıcılar’a gideceksiniz. 7. Gün Osman Ağa Köyü ve Göcek’e geri döneceksiniz. 8. Günü de Göcek’te tamamlayacaksınız.

Fethiye Mavi Tur

Diğer Yerler

Mavi Tur Rehberi

Gulet Yat Kiralama işlemi sonrası gidebileceğiniz, mavi tur kapsamında bulunan diğer yerler ise şu şekildedir;

  • Marmaris – Göcek – Marmaris
  • Göcek – Kekova – Göcek
  • Marmaris – Datça – Marmaris
  • Bodrum – Gökova – Bodrum

İslami Mavi Yolculuk

Rotaların geri kalanında ise gene sizleri keyifli zamanlar bekliyor. Marmaris Mavi Tur Marmaris’ten mavi turunuzu başlatıp, ardından Göcek’e varıp sonra, tekrardan Marmaris’e dönebilirsiniz. Bir diğer fırsatta ise, Göcek başlangıç merkezi olur, Kekova’ya geçilir ardından tekrar Göcek’e dönebilirsiniz. Gene Marmaris’ten başlayıp, Datça’ya gidip, tekrar Marmaris’e gelebilirsiniz. Son olarakta Bodrum Mavi Tur Bodrum’dan, Gökova’ya oradan tekrar Bodrum’a gelebilirsiniz. Mavi tur rehberinde sizlere gidebileceğiniz yerleri tanıttık. Gideceğiniz her rotanın, sizlere sunacağı, kendine has koylar ve özellikleri vardır. En beğendiğiniz, rota tercihini yaparak size ve çevrenizdekilere güzel bir tatil sunabilirsiniz. Gulet Yat Kiralama işlemi sonrası mavi tura çıkabilirsiniz.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak