Kabin Kiralama

Ana Sayfa » Kabin Kiralama

Kabin Kiralama

Kabin Kiralama
Kabin Kiralama

Mavi Tur
Gulet Kiralama
Yunan Adaları
Teknede Yaşam

Kabin KiralamaDeniz tatili yapmak istiyorsunuz ama tekne kullanma gibi bir beceriniz yoksa ve daha da önemlisi bu tatilde yanınızda olacak kimse yoksa veyahut siz kimseyi istemiyorsanız, tekne kabini kiralamak sizin için güzel bir alternatif tatil planı olabilir. Aslında birçoğumuz birkaç kişiden oluşan mavi yolculuklara fazlasıyla imreniyor olmamıza rağmen yalnız insanlar olmamızdan kaynaklı böyle bir zevki yaşayamayacağınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bir seçenek olduğunu da unutmamalıyız, eğer isterseniz sadece kabin kiralayarak da bu yolculukların bir parçası olabilir ve o eşsiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kabin kiralama nedir ve nasıl olur?

Kabin Kiralama
Kabin Kiralama

Kabin kiralamayı en basit haliyle otel odası kiralamayla eşdeğer ama çok daha zevkli ve özgünü olarak düşünebilir. Teknelerin içerisinde yer alan kabinler de tek tek kiralanabilmektedir, tıpkı oteldeki diğer misafirler gibi tekne içerisinde de diğer misafirlerle nispeten daha kısıtlı bir alan içinde yaşamanızdan ibarettir. Modeline göre her tekne içerisinde minimum iki kabin bulunmaktadır ve birçok teknenin kabinleri muhtemel bir otel odasın konforuna sahiptir. Tabii teknenin modeline ve bütçesine bağlı olarak da değişecektir ancak ortalama bir tekne içerisindeki kabinlerde çift kişilik yatak, dolap, duş ve ev tipi tuvalet bulunmaktadır. Bunların dışında ön ve arka güvertede mutfakla birlikte ortak yaşam alanları da mevcuttur.

Tüplü Dalış
Kiralık Özel Yatlarla Mavi Yolculuk
Kabin Kiralama
Kabin Kiralama Fiyatları

            Kabin içerisindeki konforunuza ek olarak, kabin kiralamak tüm tekneyi kiralama imkânınızın olmadığı koşullarda yine de hemen hemen aynı özelliklerden faydalanabilme seçeneğini sunmaktadır. Görmek istediğiniz rotayı ve koyları sizin gibi görmek isteyen insanların tatiline dâhil olarak yine kendi seçimlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Tekne programlarına yemek de dâhil olduğundan yanınızda ekstra hiçbir malzeme taşımanıza gerek yoktur, özellikle de mürettebatı olan bir teknedeyseniz aşçı sayesinde yemeğinizi hazır bulacak ve temizliğiniz de düzenli olarak yapılacaktır.

            Tekne programı oldukça planlı ilerler, seçtiğiniz takvime göre isterseniz 4 gün 3 gecelik bir tura katılabilir ya da haftalık tur programlarına katılabilirsiniz. Tatiliniz boyunca gideceğiniz koy ve limanlar belli olup buralarda keyfinize göre hareket edip ister alışverişe isterseniz de sadece huzurlu gezintilere kendinizi bırakabilirsiniz.

Kabin Kiralama
Kabin Kiralama

            Yalnız çıktığınız bu tatil, yalnız devam etmek zorunda da değil üstelik. Tekne içerisinde sizin gibi kabin kiralamış insanlarla sosyalleşmek için yeterli zaman ve imkânınız olabileceği gibi durakladığınız limanlarda da farklı kültür ve coğrafyadan insanlarla tanışıp kaynaşabilirsiniz. İki kişi de dahil kalabalık gruplarla gidilen tatillerde başka insanlarla kaynaşma olanağınız pek söz konusu olmaz. Yanınızdakilerle ilgilenmekten ya da birlikte kalabalıktan kaçtığınız kişiyle doyasıya vakit geçirme isteğinizden dolayı yeni insanlara açmazsınız kendinizi ama tek başına tatile çıkmak öyle değildir. Evet, belki yalnız kalmak istiyorsunuzdur, bunun için de iyi bir seçenektir ama bir zaman sonra denizin ortasında rahatlıkla sohbet edebileceğiniz kafa dengi kişilerin olduğunu bilmek de sizin için bir ayrıcalık olmaya başlar.

En İyi 10 Koy
Göcek Yat Kiralama
Bodrum Yat Kiralama
Marmaris Yat Kiralama

            Kabin kiralama için de charter firmalarına başvurabilirsiniz. İnternet üzerinden ya da yüz yüze yapacağınız görüşmelerle istediğiniz özellikleri ve bütçe limitlerinizi aktararak sizin için en uygun rotalı tur programını bulabilirsiniz. Kabin kiralamakla ilgili tereddütleriniz varsa bunları da charter firmasında konuşup içiniz rahat bir şekilde tatil tarzınıza bir çeşit yenilik getirebilirsiniz. Düşündüğünüz de sıradan bir otel odasından, kalabalık plajlardan ve boğucu şehir merkezlerinden olabildiğince uzakta sessiz, sakin ve huzur dolu bir tatil seçeneğinin sizi beklediğini bilmek mükemmel bir histir. Bu yıl bir delilik yaparak oda kiralamak yerine bir teknenin kabinini kiralama seçeneğini denemelisiniz.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak