Özel Yat Kiralama

Ana Sayfa » Özel Yat Kiralama

Özel Yat Kiralama

Özel Yat Kiralama

Özel Yat Kiralama , Tüm bir çalışma sezonunun ardından yaz mevsimi geldiği zaman tatil planı yapmaya başlamak ne kadar zor bir iş olsa da doğru karar verildiği zaman güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer tatil planı yaparken zorlanıyorsanız, mavi tur imkanını düşünebilirsiniz. Her bütçeye uygun olan Gulet Yat Kiralama seçeneğini tatil planlarınıza dahil ederek keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmakla beraber hiç görmediğiniz yerlere bile yatlarla seyahat ederek dünya görüşünüzü arttırma imkanınız vardır. Bütçenizi doğru belirleyerek kendinize uygun ekonomik veya lüks bir tatil geçirmek için mavi turlar idealdir.Yunan Adaları

LIMANLAR

Yat üretiminde iki temel maksat vardır: Gezi ve yük nakli maksatlı üretilen yatlar. Gezi yatları da kendi içinde genellikle klasik ahşap yapıya sahip yatlar ve modern tekneler olarak ikiye bölünmektedir.

Gezi Amaçlı Klasik Yatlar

Gezi maksatlı üretilen yatların sayısı gün geçtikçe artıyor. Özellikle 100% yerli üretim şık ve konforlu tekneler mavi tur sektörünün gelişiminde önemli bir pay sahibi oluyor. Bu tekneler gulet olarak bir ad altında toplanmaktadır.

Ahşap tekneler genellikle dizaynlarına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Ancak konu gezi olduğu zaman teknenin boyutu, kabin sayısı, donanımının ne seviyede olması, üretiminde hangi malzemelerin kullanılması gibi detaylara dikkat edilmektedir. Tüm bu özelliklere bakıldığı zaman ahşap yatlar 3 sınıfa bölünmektedir:

  • Standart tekneler:

Bu tekneler genellikle aşağı seviyelerde bir tatil planı yapan kişiler için uygun olmaktadır. Gulet Kiralama sınıfları arasında yer alan bu teknelerin boyu 20 metre civarlarında olmaktadır. Bu teknelerin ihtiyaca uygun şekilde donatılmış kabinleri ve büyük olmayan tuvaletleri ekonomik tatil geçirmek isteyen kişiler için idealdir.

  • Lüks tekneler:

GULET

Bu teknelerin yapılmasından başlayarak her şeyi daha lüks malzemelerden tercih edilmektedir. Salonunda, kabinlerinde, banyolarında standart guletlere oranla daha dayanıklı ve konforlu malzemeler kullanılmıştır.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

  • Delüks tekneler:

40 metreye kadar bir uzunluğa sahip olabilen bu tekneler de oldukça özenle hazırlanmıştır. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için tüm detayları düşünülen teknelerde geniş alanla beraber az yolcu kapasitesi de sıkışmamanızı sağlıyor. Genellikle 4-5 kabini olan bu yatların kabinlerinde jakuzi bile olabilmektedir. Tam donanımlı ve lüks mutfağı sayesinde yemek keyfiniz bile ikiye katlanacaktır. Ayrıca personeller için yeteri kadar yaşam alanı olduğundan dolayı birkaç hostesi de kendi gezinize dahil edebilirsiniz.

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

Modern Yatlar

Özel Yat Kiralama
Özel Yat Kiralama

MERAK ETTIKLERINIZ

Bu tarzdaki teknelerin yapı malzemeleri birçok çeşide ayrılsa da yatlar iki ana sınıfta toplanmaktadır: Motora sahip olan yatlar ve yelkenli yatlar, yani rüzgarla hareket eden tekneler. Bu teknelerin genel özellikleri arasında yapı malzemelerinin benzer olmasıdır. Yani çoğu zaman bu teknelerin inşaatında fiberglas ve çelik kullanılmaktadır.

  • Bareboat (yelkenli tekneler)

Bu tekneler genellikle ailesiyle birlikte Gulet Kiralama imkanından faydalanarak tur atmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir seçenek değildir. yelkenli yatları lisansı bulunan denizciler kiralayarak mürettebat olmadan kendi kafalarına göre rota doğrultusunda ilerlerler. Bu teknelerin üretiminde fiberglas kullanılmaktadır. Teknelerin inşasında da yelkenli yolculuklar için uygun olması düşünülmüştür. Ancak lisansı olmayan kişiler de yelkenli tekne keyfini yaşayabilirler. Eğer lisansınız yoksa, herhangi bir mavi tur planlayan şirketten tur satın alabilirsiniz. Profesyonel kaptanlarla birlikte geçireceğiniz eşsiz anları ömür boyu unutamayacaksınız.

  • Motorlu tekneler

Bu teknelerin esas üretim amacı kısa süre içerisinde daha uzun mesafeler kat edebilmektir. Yapımı sırasında çelik veya fiberglas kullanılan motorlu yatlar mürettebatlı veya mürettebatsız şekilde kiralanabilir. Tabii ki mürettebatın sizlere eşlik etmediği yolculuklara çıkmak için denizci lisansınızın olması şarttır. Bu tekneler içerisinde barındırdıkları bir veya iki motor sayesinde hareket edebilmektedir. Lüks imkanlarıyla sizlere eşi benzeri olmayan hazlar yaşatacaktır.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak