Teknede Yaşam

Kiralık bir teknede 1 hafta boyunca yaşamak, keyifli ve unutulmaz bir deneyim sunar. İşte kiralık teknede 1 hafta yaşamaya dair bazı bilgiler:

Konaklama ve Uyku: Teknede yaşam süresince, teknede bulunan kabinlerde konaklarsınız. Kabinler genellikle temiz ve konforlu olup, yatak, dolap ve bazı durumlarda özel banyo ve tuvalet gibi olanaklara sahiptir. Yatak takımları ve temel eşyalar genellikle teknede sağlanır, ancak kişisel tercihlerinize göre kendi yastık, çarşaf vb. eşyalarınızı da getirebilirsiniz.

Yeme ve İçme: Kiralık tekneler genellikle tam donanımlı bir mutfak sunar. Tekne kiralama şirketi tarafından sağlanan ekipmanlar ve malzemelerle yiyeceklerinizi hazırlayabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre teknede yiyecek ve içeceklerinizi getirebilirsiniz veya bazı durumlarda ekstra bir hizmet olarak yemeklerin sağlanabileceği restoranlarla anlaşma yapabilirsiniz.

Kiralık Tekneler

Temizlik ve Düzen: Tekne yaşamında temizlik ve düzen oldukça önemlidir. Kiralık tekneler genellikle temizlenmiş olarak teslim edilir ve sizin de temizlik konusunda sorumluluklarınız vardır. Teknede bulunan ortak alanları temiz ve düzenli tutmak, kullanılan eşyaları yerine koymak ve atıkları uygun şekilde imha etmek önemlidir.

Aktiviteler ve Eğlence: Tekne yaşamında bolca zamanınız olacaktır, bu nedenle yapabileceğiniz çeşitli aktiviteler bulunur. Güneşlenmek, yüzme, dalış, şnorkelle dalış, balık tutma gibi deniz aktiviteleri yapabilirsiniz. Ayrıca, teknede bulunan eğlence sistemleri, kitaplar, oyunlar ve müzikle vakit geçirebilirsiniz. Yakındaki koyları keşfedebilir, kara turlarına katılabilir veya kıyıdaki restoranlarda lezzetli yemekler deneyebilirsiniz.

Tekne Personeli: Bazı kiralık teknelerde, bir mürettebat veya kaptan hizmeti sunulabilir. Teknenin kullanımı ve bakımıyla ilgili olarak size yardımcı olacaklardır. Mürettebat, yemek hazırlığı, temizlik, güvenlik ve rota planlaması gibi konularda size destek sağlar. Tekne personelinin hizmetleri genellikle fiyata dahil olabilir veya ekstra bir ücrete tabi olabilir.

Kiralık teknede 1 hafta yaşamak, size özgürlük, doğa ile iç içe olma ve sakin bir tatil deneyimi sunar. Kendi programınızı belirleyebilir, güzel koyları ve adaları keşfedebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz. Unutulmaz anılar biriktireceğiniz bu deneyimi planlarken, teknede yaşam konusunda size özel olarak sunulan hizmetleri ve olanakları inceleyerek tercihlerinize uygun bir kiralık tekne seçebilirsiniz.

Tekne Tipini Seçin

Teknede Yaşam

Teknede Yaşam

 

Teknede Yaşam

Birçok insanın zaafiyeti, birçok kişinin ise favori tatil yeri olan denizlerimiz, çeşitli gulet yat ile sizleri ağırlamak için bekliyor. Peki teknede yaşam nasıl olur? Tekne seçimlerinde nelere dikkat etmeliyiz? Teknede işimize yarayacak araç gereçler nelerdir? Gulet yat kiralama ve gulet kiralama konularında nelere dikkat etmeliyiz? Bugün makalemizde bunları inceleyeceğiz.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Teknede yaşam nasıl olmaktadır?

Son dönemde iyiden iyiye popüler olan tekne tatilleri ile birçok firma size, teknede evinizin rahatlığını sağlamaya çalışmaktadır. Teknede Yaşam  Nitekim gelişen teknoloji ve üretim şartlarından dolayı çoğu teknede evinizin rahatlığını yakalamanız mümkündür. Ancak yine de teknenize geçiş yaparken dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bunlar kısaca:

Teknede Yaşam

 

Teknede Yaşam

Öncelikle denizde yaşayacağınızı unutmamalısınız. Bu yüzden sabah ve akşam sıcaklık farkları yüksek olacaktır. Yaz mevsiminde gidiyor olsanız dahi kalın kıyafetler ve yağmurluk götürmeyi unutmamalısınız. Böylece geceleri aniden değişen hava şartlarına karşı önleminiz bulunur. Aynı şekilde güneş ışınlarından korunmak adına mutlaka şapka götürmeniz de size avantaj sağlayacaktır. Görüş açınız rahatlatacak kaliteli güneş gözlükleri sizin için önem taşımaktadır. Ayrıca varsa düzenli kullandığınız ilaçlarınızı unutmamalısınız. Bunun dışında ise iyi bir güneş kremi sizi çeşitli yanıklardan koruyacaktır.

Teknede Yeme içme
Tekne Kiralama Fiyatları

Teknedeki tüm teçhizatları öğrenmelisiniz

Teknenizi devralmadan önce firma ile görüşüp gerekli tüm aletleri kullanmayı öğrenmeniz hayati önem taşımaktadır. Ayrıca mutlaka kaptanınıza gördüğünüz ve dikkatinizi çeken tüm yerleri sorabilirsiniz. Böylece ilerleyen zamanlarda problem çekmeniz önlenmiş olacaktır. Teknenizin sahip olduğu tüm özellikleri, açılmadan önce firmanızdan öğrenerek, teknenizdeki yaşam kalitenizi arttırıp konforunuzu sağlayabilirsiniz.

Denizin şakaya gelmeyeceğini unutmayın

Açıldıktan sonra güverteye çıkmak istediğinizde dikkatli olmalısınız. Mutlaka ayakkabı ile dolaşmaya gayret gösterin. Ayrıca tekne ile ilgili herhangi bir konuda şakalaşmaya çalışmayın. Şunu unutmamalısınız, deniz şakayı kaldırmaz. Yapacağınız ufak bir dalgınlık çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Kendinizi ve yanınızdakileri tehlikeye atabilirsiniz.

Satılık Yatlar
Gemi Turları

Mutfak alışverişinizi düzgün yapmalısınız

Teknede Yaşam

 

Teknede Yaşam

Mutfak alışverişi yaparken, gerekirse günden güne ne yiyeceğinizi hesaplayıp alışverişi tamamlamalısınız. Ayrıca her şey planladığı gibi gitmeyebileceği için temel tüketim maddelerini bolca almanızı tavsiye ederiz. Özellikle; su, ekmek ve makarna gibi yiyecekleri bolca bulundurmanız büyük avantaj sağlayacaktır. Ancak uzun vadeli bir tatil planınız var ise, ilerleyen zamanlarda bozulma yaratacak yiyeceklerinizi saklayacak alana sahip değilseniz az almanız iyi olacaktır. Daha çok konserve yiyeceklere yönelmeniz, hem sindirimi kolaylaştıracaktır hem de saklama açısından çok büyük avantaj sağlayacaktır.

ilk Defa Gemi Turuna Katılacaklara Tavsiyeler

Temizliğinize dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz

Tekne geziniz uzun süreli olacaksa, başlangıçta çöp alanlarınızı belirleyip, bu alanlarda gerekli atıkları biriktirmek için poşet veya küçük kutuları bulundurunuz. Yiyecek ve içecek kadar büyük önem taşıyan bu konuyu atlamamanız sağlığınız adına çok büyük önem taşımaktadır. Ayrıca düzenli olarak kullanacağınız tuvaletin temizliğini sağlamanız da aynı şekilde hayati önem taşımaktadır. Çeşitli hastalıkların çıkış noktası olan kirli tuvaletleri, ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak temizliği yapmayı ihmal ederseniz, uzun süreli tatilinizde sizin adınıza büyük problemler oluşacaktır. Ayrıca çeşitli hastalıklar kapmanız da mümkündür. Ayrıca tuvaletlere katı atık atmamak çok büyük önem taşımaktadır. Tuvaleti tıkayıp, ilerleyen günlerde büyük sorunlar yaşamanız mümkün olabilir. Yunan Adaları

İslami Mavi Yolculuk
Dalış Turları

Tüm bunları bir kenara koyarsak, sonsuz mavi Tur açılarak yapacağınız bu tatiliniz; çeşitli ihmallerden kaçınırsanız sizin için unutulmaz anılara gebedir. Unutulmaz bir tatil yaşamaya hazır olmalısınız. Hiçbir otelin veya pansiyonun size veremeyeceği mutluluğu yakalamanız mümkün olacaktır. Maviliklerin ortasında yapacağınız bu tatilde dikkatli olmanızı ve her anınızı mutlu geçirmenizi öneriyoruz. Unutmayın, çevrenizdeki insanlar adına dikkatli oluğ, ihmalkar davranmazsanız hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil sizi bekliyor.

Kiralık Tekne

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak