Kuzey Yunan Adaları

Kuzey Yunan Adaları, Ege Denizi’nde bulunan ve turistik açıdan oldukça popüler olan bir ada grubudur. Bu adalar arasında Mykonos, Santorini, Rodos, Midilli, Sifnos, Naxos, Paros, Skiathos ve daha birçok adanın yanı sıra çok sayıda küçük adacık da bulunmaktadır. Kuzey Yunan Adaları, tarihi ve kültürel zenginlikleri, muhteşem plajları, berrak denizi ve canlı gece hayatıyla ünlüdür.

Kuzey Yunan Adaları, yıl boyunca ziyaretçi akınına uğrayan bir bölgedir. Bu adalara ulaşım, hava yoluyla veya feribotlarla sağlanabilir. En yaygın olarak Atina’nın limanı olan Pire’den feribotlar kalkar ve adalar arasında bağlantı sağlar. Hava yoluyla seyahat etmek isteyenler ise Atina’daki Eleftherios Venizelos Havalimanı’nı kullanabilirler.

Kuzey Yunan Adaları​ Tekneleri

Kuzey Yunan Adaları

Kuzey Yunan Adaları
Kuzey Yunan Adaları

Gulet yat ile Kuzey Yunan Adaları deneyiminden bahsedeceğiz. Bildiğiniz üzere gulet çok yetenekli ustalar tarafından hazırlanmış ahşaptan oluşan el yapımı bir gemidir. Guletler kıyıya yakın gezilerde olduğu kadar uzun deniz seyahatlerinde de oldukça kullanışlı araçlardır.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Türk guletlerinin kökeni Bodrum’a kadar uzansa da en kaliteli guletler Marmaris ve İstanbul çevresinde imal edilmiştir ve gulet tutkunlarının bu çevrede çoğalmasına olanak sağlamıştır. Gulet yat kiralayarak aileniz veya sevdiklerinizle denizde lüks bir tatili doruklarında yaşayabilirsiniz. Bütçenize uygun gulet yatlara göz atın. Yunan Adalarının en özel tarafına, kuzeyine, unutulmaz bir yolculuk başlatın. Guletler gemide yolculara maksimum konfor sunmak üzere tasarlanmıştır. Her markanın hatta her geminin kendine has farklı bir tarz ve zevki vardır. Güverte alanı son derece geniş olup harika bir yazın tadını çıkarmak için çok elverişlidir. Birde rotanız Kuzey Yunan adaları ise haydi başlayalım.

İlk olarak Kuzey Yunan adaları Tekne Turları veya Kuzey Ege Adaları olarak sınıflandıracağımız adalara bir göz atalım.  Midilli Adası, Sakız Adası, Limni Adası, Sisam Adası, İkarya Adası ve Semadirek Adası.

Uzak Yunan Adaları

Limni Adası

Kuzey Yunan Adaları
Kuzey Yunan Adaları

Bozcaada’nın diğer taraftaki kardeşi gibi duran bir ada Limni. Adanın en büyük kenti ve içinde bulundurduğu liman olan Myrina’da uzun vakit geçirebilirsiniz. Limni Adası’nda yaklaşık 16 bin kişi yaşıyor ve adanın yüz ölçümü 470km2. Yunan adaları arasında 8. Sırada yer alan bu Kuzey Yunan Adası’nın sakinleri geçimlerini başlıca; şarapçılık, balıkçılık, tarım ve besicilik tarafından karşılıyor. Sisam Adası ile içeriğimize devam ediyoruz. Mavi Yolculuk

Sisam Adası

Kuzey Yunan Adaları
Kuzey Yunan Adaları

Santorini Mikanos Turları
Yunan Adaları Feribot Seferleri

Kuşadası’nın karşısında konumlanın Sisam Adası gün geçtikçe daha fazla Türk ziyaretçiyi bünyesinde barındırıyor. Sisam mutfağı zengin ege mezelerinden oluşuyor ve Türk damak zevkine oldukça uygun tatlar sunuyor. Denizi kumu güneşi ise apayrı bir zenginliği; Ege Denizi’nin en saf haline ulaşabileceğiniz Sisam Adası’nda harika bir deniz ve birbirinden eşsiz plajlar var. Lemonakia ve Tsamadou plajları adanın kuzey tarafında konumlandırılmış ve Sisam Adasının en popüler plajlarından ikisi. Sisam adası diğer bir tabirle Samos Adası, Kuzey Yunan Adaları arasında gürültüden patırtıdan biraz uzak kalan bir ada. Kışın nüfusu 40bin civarında olan ada Türk turistlerin yanı sıra Almanya, ABD, Hollanda, İngiltere’den orta yaş ve üzeri turistlerin ilgi odağı. İkarya Adası ile içeriğimize devam ediyoruz.

Yunan Adaları Kabin Turları
Kuzey Yunan Adaları Turları
Güney Yunan Adaları Turları

İkarya Adası

Kuzey Yunan Adaları
Kuzey Yunan Adaları

Bu ada Yunanistan’da hatta Dünya’da ki hiçbir yere benzemiyor. Evet düşündüğünüz yerdeyiz İkarya Adası. Bu ada insanın örünü uzatır diyor tatilciler. Oranın yerlileri ise bu tezin doğruluğundan oldukça emin. Eğlence, neşe, yemek, müzik, içki ve daha fazlası. Buranın havasından mıdır bilinmez insanlar bu saydıklarımızın haricinde hayatında başka bir şeye yer vermiyor burada oldukları süre boyunca. Adanın kendisinde mimarisinde var bir farklılık. Bir şeyleri sokaklarına taşımamakta kararlı o bir şeyler yorgunluk stres üzüntü olsa gerek. İkarya’nın köy panayırları meşhurdur. Tanker yüklü şaraplar, kilolarca yemekler bolca dans. İkarya’nın köy panayırları böyle özetlenebilir.

GULET

İkarya Adası’nın mimarisinden de biraz bahsetmek istiyoruz. Korsandan saklanma evleri; evet tamamen zıt ve dış dünyayla alakasız bir mimari. 1700 lerde bir karanlık çağa giren İkarya halkı korsanlardan korunmak için büyük yuvarlak taşlar ile tamamen kamufle edilmiş penceresiz sığınaklar yapmışlar kendilerine. Pratik zekanın bir ürünü diyebileceğimiz bu evlere İkarya Adasında rastlayabileceksiniz. Ege’de kiralayacağınız bir gulet yat ile tüm Kuzey Yunan Adalarını dolaşabilir unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.Gulet Kiralama

YUNAN ADALARI

Merak Edilenler İLE

Tekne Kirala

Mavi Tur Hakkında Bilinmeyenler

Mavi Tur, Türkiye’nin turizm sektöründeki önemli bir geleneğidir. 1960’lı yıllarda başlayan bu turizm aktivitesi, öncelikle yabancı turistler arasında popülerlik kazanmıştır. O zamanlardan bu yana Mavi Tur, Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil seçeneklerinden biri haline gelmiştir.

Kiralık Özel Yatlar ile Mavi Yolculuk

Kiralık özel yatlarla mavi yolculuk genellikle popüler deniz turizmi bölgelerinde gerçekleştirilir. Bu bölgeler arasında Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyıları, Yunan adaları, Karayipler, Maldivler, Seyşeller gibi destinasyonlar bulunur.

Mavi Yolculuk Gezilecek Koylar

Mavi Yolculuk Gezilecek Koylar Baştan sona büyüleyici bir deneyim sunan Mavi Yolculuk, Türkiye’nin ve çevre ülkelerin eşsiz kıyılarında yapılan keyifli bir seyahat türüdür. Bu tur sırasında rotanız boyunca muhteşem koylar ve plajlar keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

Mavi Yolculuk Çok Mu Pahalı?

Mavi Yolculuk Fiyat – mavi yolculuk fiyatları Akılları meşgul eden en önemli sorulardan biri de budur. Hayır, mavi yolculuk düşündüğünüz gibi astronomik rakamlara yapılmamaktadır.

Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer ?

Mavi Tur’da zaman genellikle huzurlu ve rahat bir şekilde geçer. Bu deniz yolculuğu, sakinlik, dinlenme ve deniz keyfi üzerine odaklanır. İşte Mavi Tur’da zamanın nasıl geçtiğine dair bazı örnekler:

Mavi Tura Giderken

Mavi Tura giderken yanınıza almanız gereken bazı eşyalar ve ihtiyaçlar bulunmaktadır. İşte Mavi Tur için yanınızda bulundurmanızı önerdiğimiz bazı eşyalar:Şapka ve güneş gözlüğü: Güneşli bir tatil geçireceğiniz için güneşten korunmanız önemlidir

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Tatil danışmanlarımız, size yardımcı olmak için haftanın yedi günü hizmetinizde.

09:00 – 18:00 (İstanbul, UTC+3)

Desteklenen diller: Türkçe, İngilizce

 

TELEFON

 

0 252 613 6 171

ARAMAK İÇİN TIKLAYIN

 

WHATSAPP

 

0 546 454 2 858

WHATSAPP MESAJ GÖNDER TIKLA

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak