Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer ?

Ana Sayfa » Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer ?

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer ?

 Mavi Tur'da Zaman Nasıl Geçer?
 Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer?

Mavi Tur Rehberi 

 Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer?

 Öncelikle bol bol yüzmeye, güneşlenmeye, kitap okumaya, müzik dinlemeye, tekne çalışanları ve gezi grubunuzla sohbet etmeye kendinizi hazırlayın. Okey ve iskambil oyunları da teknelerin vazgeçilmezi olmakla birlikte çeşitli su sporları, uçurtma uçurmak, balık tutmak ve daha aklınıza gelebilecek çeşitli oyunlarla beraber mavi turunuzu sıkılmadan atlatabilmeniz mümkün. Mavi tur hakkında akla en çok gelen sorulardan biri acaba bu bir ya da iki haftalık süre içerisinde bunalıp sıkılır mıyım olduğu için yanınıza bol bol materyal götürmeniz faydalı olacaktır.

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

 Ne Kadar Önceden Rezervasyon Yaptırmalı?

 Genellikle Mart ayı bitene kadar rezervasyon yaptırmanız hem yer bulabilmek hem de mavi turunuzu daha ucuza getirebilmek için kritik bir öneme sahiptir. Her yaz tatili seçeneğinde olduğu gibi mavi tur hakkında da geçerli olan şey ne kadar önce rezervasyon yaptırırsanız o kadar hesaplı bir tatil seçeneğine sahip olacağınızdır. O yüzden kararınızı erkenden vermeniz ve birazcık da elinizi çabuk tutmanız gerekmektedir. Son dakikada planlan mavi turlar neredeyse normal fiyatının iki üç katına çıkabilmektedir.

 Mavi Tur'da Zaman Nasıl Geçer?
 Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer?

 Teknede Uyulması Gereken Kurallar

 Kısıtlı bir alanda bulunduğumuz için teknede kaptanın belirttiği kurallara uymak hayati önem taşımaktadır. Bunlardan bazıları tekne hareket ederken tekneden atlamamak, yalın ayak gezmemek, tekne kabinlerinde ve kaptanın yasakladığı alanlarda ve zamanlarda sigara içmemek gibi kurallardır. Tabi ki bir de yazısız kurallar vardır ki bunlar belki de kaptanın kurallarından daha önemlidir. Belirli biri alanda aynı grup insanla belirli bir süre geçireceğiniz için kişisel alana ve birbirimize saygı, münakaşalardan ve gerginliklerden kaçınma tatilimiz boyunca mavi tur hakkında karşılaşabileceğimiz sorunları minimuma indirecektir.

Bodrum Mavi Tur
Göcek Mavi Tur

Fethiye Mavi Tur
Marmaris Mavi Tur

 Mavi Tur'da Zaman Nasıl Geçer?
 Mavi Tur’da Zaman Nasıl Geçer?

 Sonbaharda Mavi Tur

 Sonbaharda mavi tur hakkında çok fazla yazılı kaynak olmaması sanki bu aylarda mavi tur yapılamayacağına dair bir izlenim oluşturmuştur bizde. Hâlbuki kanaatimizce Eylül ayı mavi tur yapılabilecek en güzel aylardan birisidir. Hem yazın sıcaklığı ve neşesi tamamen kaybolmamış olacak hem de sonbaharın birbirinden güzel renkleri doğayla iç içe bütünleşeceği için seyrine doyum olmaz bir manzarayla bizi karşı karşıya bırakacaktır. Ve akla pek gelmemesi ve sezon sonu olması itibariyle de size çok daha ucuza patlayacağının müjdesini verebiliriz. Mavi tur hakkında bilmeniz gerekenler kısaca böyledir.

Mesaj Gönderin

    Karşılaştırma Listesi

    Karşılaştırmak