Bareboat Yelkenli Tekne

Ana Sayfa » Bareboat Yelkenli Tekne

Bareboat Yelkenli Tekne

Güzel ve unutulmaz bir tatil geçirmek isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri de mavi turlardır. Diğer tatil seçeneklerine göre daha uygun olan mavi turların birçok nedenden dolayı sıkça tercih edilmektedir. Her bütçeye uygun olmasıyla birlikte daha gözden uzak olmasından ötürü mavi tur pek çok kişinin vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Bunun yanı sıra hiç görmediğiniz yerleri gezmenin de en avantajlı yolu mavi turdur. Mavi sularda keyifli zaman geçirerek hiç sıkılmayacaksınız. Normal tatillerden sıkılan kişilerin mavi tur yolculuklarına çıkması da boşuna değildir. Teknede farklı aktivitelerle aileniz ve sevdiklerinizle birlikte vakit geçirmeniz mümkün olacaktır. Gulet Kiralama hizmeti veren sitelerden faydalanarak kendi isteklerinize uygun yatları kiralayabilirsiniz. Birçok farklı tekne sınıfları arasından kendinize uygununu seçmeniz mümkündür. Tekne türleri fazla olduğundan dolayı karar vermekte zorluk çekebilirsiniz. Ancak uygun seçimi yaptığınız taktirde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Tekneler arasından seçim yaparken mutlaka Bareboat, yani yelkenli Fiber tekneler de tercih listenize eklemekte fayda vardır. Yakıt masrafı olmadan ve bol aksiyonlu bir mavi tura çıkmak isteyen kişiler için yelkenli Fiber tekneler harika bir alternatif olacaktır. Hem mürettebatla hem de mürettebatsız şekilde kiralanabilen bu tekneler heyecanlı anlar yaşamak isteyen kişilere özeldir. Gerekli lisansı bulunan denizcilerin sıklıkla tercih ettiği yelkenli tekneler yakıt talep etmediğinden dolayı ekonomik bir mavi tur sunmaktadır.

Bareboat Kiralamanın Avantajları

Bareboat’la çıkılan mavi turlarda geminin kaptanı, mürettebatı için ayrıca kişilere gerek kalmaz. Çünkü burada tüm görevi siz görürsünüz. Bu yatı kiralarken tekne size tamamen seyahate hazır halde verilir ve aynı şekilde de teslim edilmesi beklenilir. Bu tarz yolculuklarda rota kısıtlaması yoktur. Kendi rotanızı çizmekte özgürsünüz. Tabii ki yolculuktan önce gerekli bilgiler ve rota önerileri Gulet Kiralama hizmeti veren kişiler tarafından sizlere tavsiye edilecektir. Bu önerilere uyup uymamaksa tamamen sizin tecrübeniz ve isteğinize bağlıdır.

Gemicilik konusunda yeterli bilgi ve lisanslara sahip olmayan kişilerin de üzülmesine gerek yoktur. Çünkü siz de gerekli şartlar dahilinde yelkenli tekne seyahatine çıkabilirsiniz. İşini iyi bilen bir kaptanın sizlere eşlik etmesiyle birlikte unutulmaz bir mavi tur yolculuğuna çıkma şansınız vardır. Kaptanın sizlere eşlik etmesiyle birlikte hem tatil boyunca bilgi eksikliğinin verdiği stresten kurtulacak hem de sizin üzerinize düşen yükten de büyük ölçü de kurtulmuş olacaksınız. Çünkü teknenin başına gelecek her şeyden yatın kaptanı sorumlu tutulacaktır.

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

Bareboat’ta Filotilla

Eğer yelkenli tekne kullanmayı biliyor ancak bu konuda yeterli tecrübeye sahip değilseniz, skipper kullanmanın en iyi alternatifi olarak bilinen filotilla’yı kullanmanızı tavsiye ederiz. Filotilla’nın anlamı, çoğu zaman 6 veya 8 teknenin bir araya gelerek grup şeklinde mavi tura çıktığı bir organizasyondur. Bu sayede gün boyunca istediğiniz gibi yelkenli seyahat keyfini sürebilirsiniz. Ancak belli aralıklarla lider tekneyle iletişim içerisinde olmanız zorunludur. Bu tarz yolculukları tercih eden kişilerin genellikle birden fazla nedeni olabilir.

Ya bu kişi yeterince navigasyon ve seyir deneyimine sahip değildir, ya da sosyal aktivitelerden hoşlanan biridir. Bunun yanı sıra mürettebatsız şekilde yolculuk yaparken bir yandan da eğitim almak isteyen kişiler filotilla seçeneğini tercih etmektedir. Filotilla tarzı Gulet Yat yolculuklarında her sabah düzenli olarak toplanı yapılarak günün rotası tartışılır. Bunun yanı sıra hava koşulları da ele alınarak faydalı bilgiler verilerek toplantı sona erer. Buradan alınacak bilgiler doğrultusunda yelkenli tekne kullanma konusunda yeni olan kişiler neyin ne olduğunu daha iyi anlarlar.
Yunan Adaları

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak