Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ana Sayfa » Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler Ve Yeme İçme

Sekiz ve daha fazla kişiye sahip bir grubunuz veya aileniz varsa tekne kiralayabilir ve mavi yolculuk şirketi ile anlaşabilirsiniz. Derin mavi sularda arkadaşlarınız ve dostlarınız ile eğlenebilir, teknede sıra dışı bir gün geçirebilirsiniz. Her mavi yolculuk olduğu gibi kiralık tekneler yolculuğunun güzel ve huzurlu geçmesi için teknede dikkat edilmesi gerekenler ve yeme içme gibi önemli unsurlar bulunuyor. Sizin için derlenen ve mürettebat tarafından belirtilen kurallara dikkat ederek keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

 Yolculuk Öncesi Planlama Yapmalısınız

 Mavi yolculuğa çıkmadan önce seyrin ve rotanın belirlenmesi hayati önem taşır. Denizde kaç gün kalacağınız, kumanya ve yakıtları rotanızda ki hangi limanlardan edinebileceğinizi belirlemeli ve karaya çıkma zamanınızı iyi ayarlamalısınız. Ayrıca güvenli ellerde olsanız da gece seyir halinde olmak istemiyorsanız konaklayacağınız yerlere de zamanında ulaşmalı, denizdeki hızınızı iyi ayarlamalısınız.

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler
Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Teknede Mümkün Olduğunca Az Eşya İle Yolculuk Yapmalısınız

 Tekne içerisinde konakladığınız alanlara kamara denir ve teknenin büyüklüğüne göre kamaranın büyüklüğü de değişir. Buna rağmen kamara içerisindeki dolaplar çok büyük değildir ve fazla eşyanızı koyacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşamanız oldukça olası bir haldir. Mutlaka kullanmanız gereken eşyalar ise: plaj avlusu, güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü, şort, tişört ve gece havanın serinlemesi ihtimaline karşı uzun kollu bir tişörttür. Eşyaların azlığı kadar seçtiğiniz çantanın ebatları ve türü de mavi yolculuk sırasındaki konforunuzu etkileyebilir. Bu yüzden valiz yerine katlanabilen hafif ve geniş çantaları tercih edebilir ve konforunuzu arttırabilirsiniz. Diğer türlü yolculuk esnasında lazım olan eşyaları bulmanız ve ulaşmanız daha zorlu olacaktır.

MERAK ETTIKLERINIZ

 Seçtiğiniz Ayakkabının Uygun Olduğundan Emin Olmalısınız

 Teknede dolaşırken rahat etmeniz ve olası kazalara karşı açık olmamanız için seçtiğiniz ayakkabının uygun olması büyük önem taşır. Rahat ve keyifli bir tekne gezisi için yalın ayak gezmemeli veya düşme olasılığını arttıran topuklu ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Ayrıca çok sert tabanlı ayakkabılar tekne yüzeyinin çizilmesine veya zarar görmesine neden olabilir. Bu yüzden teknede yumuşak tabanlı bir terlik veya sandalet tercih etmeli, karada ise spor ayakkabı kullanmalısınız.

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler
Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Tekne Türüne Göre Özel Önlemler Almalısınız

 Tekne yolculuğunu kendiniz yapacaksanız ve mürettebat kullanmayacaksanız her türlü ekipmanın yanınızda olduğundan emin olmalısınız. Örneğin, yelkenli teknelerde rüzgarın güç uygulaması daha fazladır ve halatları ayarlarken bir çift eldiven bulundurmanız içinize gelebilir.

 Güneş Çarpmalarına Karşı Dikkatli Olmalısınız

 Tekne yolculukları sırasında güneş ışınlarına oldukça fazla maruz kalabilirsiniz. Her ne kadar güneş ışınları faydalı olsa da fazla maruz kalmak ciddi cilt yanıklarına sebep olabilir ve teknedeki konforunuzu bozabilir. Bu yüzden mavi Tur sırasında teknedeyken güneş gözlüğünüzü ve şapkanızı yanınızda bulundurmalı ve sık sık güneş kreminizi yenilemelisiniz.

 1. Teknede Yaşam
 2. Mavi Tur Rehberi 
 3. Mavi Tur Rehberi 

 Su Tüketiminize Dikkat Etmelisiniz

 Teknede erişilebilir su miktarı her ne kadar teknenin kapasitesine göre değişse de genel olarak kısıtlıdır. Bu sebeple tükettiğiniz her litre suyun hesabını yapmalı, sürekli duşa girmemeli ve gereksiz yere su harcamamalısınız. Bunun yanı sıra güneşten kötü etkilenmemek için su tüketiminizi dengeli bir şekilde gerçekleştirmeli az su içmemelisiniz.

LIMANLAR

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Teknede Tütün Mamulleri Kullanmamalısınız

 Kamaralarda ve kabinlerde tütün mamulleri tüketimi yasaktır. Güvertede tütün mamulleri tüketimi ise serbesttir. Buna rağmen özellikle rüzgarlı havalarda tütün mamullerinin tüketilmesi kazalara karşı sizi açık hale getirebilir ve önerilmez.

 Kamarada Yaşama Uyum Sağlamalısınız

 Tekne hareket halindeyken eşyalarınızı uçmaması veya ıslanmaması için kamaranızda yer alan lombozları kapalı tutmayı unutmamalısınız. Aynı zamanda temizlik işlemlerine ve yangın tehlikesine karşın kamara kapılarının kilitli olmamasına özen göstermelisiniz.

 Tekne Hareket Halindeyken Denize Atlamamalısınız

 Tekne hareket halindeyken veya henüz demir atmadığında kesinlikle ve kesinlikle denize atlamamalısınız. Aksi halde teknenin denizin alt kısmında bulunan pervanesi size denk gelebilir ve ciddi yaralanmalara sebebiyet verebilir.

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Teknede Dolaşırken Dikkatli Olmalısınız

 Sağlınız başta olmak üzere özellikle güvenliğiniz için halatlara, lomboz kenarlarına, donanım kablolarına yani kısaca teknenin çalışmasını sağlayan donanımına dokunmamalı ve kurcalamamalısınız. Rüzgarlı ve fırtınalı havalarda güvertede dolaşmamalısınız.

Guletleri sınıflara ayırırsak 
1Ekonomik ve Klimalı Gulet
2: Lüks Guletler
3 : De Lüks Guletler
4: Exclusive Gulet Yatlar

 Teknede Yeme İçme

 Tekne turları kişileri şehirleri kalabalığından uzaklaştıran dinlendirici ve bir o kadarda eğlenceli aktivitelerdir. Tekne turları ile stresinizi atabilir, ailenizle kaliteli ve keyifli bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Üstelik bu zaman diliminde bol bol oksijen alabilir, denizin dinlendirici kokusunu içinize çekebilirsiniz. Bu nedenle birçok kişi tatilini mavi denizde tatil yaparak değerlendiriyor.

 Sizde doğum günü, yıl dönümü, evlenme teklifi gibi önemli anları tekne tatili ile taçlandırabilirsiniz.

Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler
Teknede Dikkat Edilmesi Gerekenler

MERAK ETTIKLERINIZ

 Meyve, sebze, balık, tavuk ve et genellikle tekne yolculuk hizmeti veren şirketlerin vazgeçilmez öğünlerini oluşturuyor. Bununla birlikte Ege ve Akdeniz bölgeleri üzerinde bir seyahate çıkacaksanız, bu bölgelerin özel yemeklerini servis ettirebilir, farklı ve özgün tatlar deneyebilirsiniz. Yemekler geneli mutlu etme odaklı olsa da her türlü ağız tadına uygun yemek çeşitleri sunulmaktadır ve herkesi memnun eden menüler hazırlanmaktadır. Mavi ve uçsuz bucaksız denizde gün batımı eşliğinde leziz yiyecekler yiyebilir, muhteşem zamanlara imzanızı atabilirsiniz.

 Tekne kiralama işleminizi gerçekleştirmenizin ardından size uygun olarak ilk önce menünüz hazırlanır. Gerekli malzemeler temin edilir ve taze olarak mutfağınıza yerleştirilir. Yemeklerin yapılması aşamasında aşçı ile de konuşabilir, her şeyi arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Teknede yaşam ve yemekleriniz ailenizin hoşuna gitmesi ve memnun olmanıza göre ayarlanır ve müşteri isteği ön plana alınır.

 1. En Az 3 Kamara Tekneler
 2. En Az 4 Kamara Tekneler
 3. En Az 5 Kamara Tekneler
 4. En Az 6 Kamara Tekneler
 5. En Az 7 Kamara Tekneler
 6. En Az 8 Kamara Tekneler
 7. En Az 9 Kamara Tekneler
 8. En Az 10 Kamara Tekneler

MESAJ GÖNDERİN

  Mavi Tur
  Yacht Charter Turkey

  Karşılaştırma Listesi

  Karşılaştırmak