Uzak Yunan Adaları

Uzak Yunan adaları  , Yakın Yunan adaları önceden yapılan rezervasyonlarla hemen doluyor. Ancak İyonya adaları Türkiye’ye uzak olanlar. Gemi turu ile gitmeniz de pek mümkün değil. Uçakla gidebilirsiniz. Oradan araba kiralayıp ya da otobüs alıp birden fazla taşıt ile yolunuza koyulabilirsiniz. İyonya Adaları ülke olarak İtalya’ya akın. Bu nedenle sanki Avrupa’nın tarihi bir kentini geziyor gibi hissedebilirsiniz kendinizi.

Uzak Yunan Adaları Tekneleri

Uzak Yunan Adaları

Uzak Yunan Adaları

 

Uzak Yunan Adaları

 

İyonya Adaları malûm Türkiye’ye coğrafi olarak en uzak Yunan adaları. Öyle feribotla gidecek kadar yakın değil, uçakla da ancak aktarmalı olarak gelinebiliyor. Bunların en büyüğü, en başlıca olan da Korfu. İtalya’ya da yakınlığından olsa gerek bir Yunan adasından ziyade bir Avrupa şehri esintisi var. Yani aslında Korfu’ya geldiğinizde küçük bir adaya gelmiş olmuyorsunuz. Müzeleri, yeni şehir, eski şehir yerleşkeleri, barındırdığı İyonya Üniversitesi ile bir merkez burası. Burada ister şehir merkezinde müzelerde, kafelerde vakit geçirebilir, isterseniz de İyonya Denizi’nin güzel ve berrak sularında yüzebilirsiniz.
Yunan adaları Tekne Turları

Adalardan biri ve en merkezi kolay erişilebilir olanı Korfu’dur. Eğer araba kiralamayı tercih ederseniz de oldukça kolay bir şekilde güneyden kuzeye kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Yollar araba yolculuğu için de çok uygundur. Eğer arabayı tercih etmek istemiyorsanız şehrin maskotu gibi olan mavi yeşil otobüsleri tercih edebilirsiniz.

Santorini Mikanos Turları
Yunan Adaları Feribot Seferleri

Korfu’dan Sonraki Durak: Kerkira

Kerkira Korfu’dan oldukça yakın bir mesafede. Bu şehir UNESCO tarafından korunuyor. “Old Fortress” olarak adlandırılıyor. Osmanlı’ya karşı yapılan bu kaleyi gezmek için vakit bulmanızı öneriyoruz. Bu kalenin manzarası da oldukça hoşunuza gidecektir. Kerkira’nın oldukça büyük parkları çimenleri de sizlerin piknik yapması için çok ideal. Korfu’nun tarihi kiliseleri ağırlıklı olarak Kerkira’da bulunuyor. Korfu’nun içinde tarih bulamayanlar için Kerkira çok iyi bir durak olacak.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

Uzak Yunan Adaları

 

Uzak Yunan Adaları

MERAK ETTIKLERINIZ

Mon Repos ile Kanoni

Yine şehir merkezinde en rahat gezebileceğiniz yerlerden biri Mon Repos. Arabanız olmadan da rahatça keşif yapabileceğiniz yerlerden biri.  Plaja yürüyerek gitmeyi tercih edenlerdenseniz de Mon Repos’u özellikle tercih edebilirsiniz. Adalar içerisinde gezmesi ve keşfetmesi en rahat tahmin edebileceğiniz gibi bu ada olacaktır. Mon Repos Sarayı’nın yakınındaki Paleopoilis müzesini de gezmenizi öneriyoruz. Plajlara guletiniz ile de kenarında durabilir, denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer bir önceki cümleden belirttiğim gibi tarihi alan gezmek istiyorsanız deniz tercih etmiyorsanız da bu müzenin içerisindeki arkeolojik eserlere bakabilirsiniz.

Bir başka keyifli bir şekilde gezeceğiniz yer ise Kanoni olacaktır. Korfu’nun gezmesi en keyifli yerlerinden biri burasıdır.

Denizin üzerindeki “Pontikoni” kiliseyi kesin fotoğraflamak isteyeceksinizdir. İsterseniz guletiniz ile yanından geçebilir, dilerseniz de adadaki sandallarla o kiliseyi gezmeye gidebilirsiniz.

Uzak Yunan Adaları

 

Uzak Yunan Adaları

Dassia ile Benitses

Merkezden bir tık uzaklaştığınız an Benistes isimli kasabaya ulaşacaksanız. Kuzeyde olan Dassia da temiz denizi ve havası ile sizlere yazlık yer hissi verecektir. Merkeze yine oldukça yakın oluşu da sizlerin gezmesini kolaylaştıracaktır. Yarım saat içerisinde bu adayı keşfetmeniz de oldukça kolay. Özellikle burayı birçok insanın tercih etme sebebi denizinin çok temiz olması. En çok beğenilen plajı Pelekas. Otobüsten inip yürümek isterseniz 1,5 km de varabilirsiniz. Yürüyüş yaparken doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Adada her yer birbirine yakın olduğu için yürüyüş yapmanızı da sizlere öneriyorum.

Yunan Adaları Kabin Turları
Kuzey Yunan Adaları Turları
Güney Yunan Adaları Turları

Palekolaritsa’yı Keşif

Eğer şehri yeterince keşfettiğinizi düşünüyorsanız şimdi şehirden uzaklaşma zamanı. Kuzeyde yer alan Ipsos, Glyfada ve Barbati’nin denzini keşfetme zamanınız geldi. Fakat ismini söylemediğim ve herkesin beğenisini toplayan bir diğer yer ise Palekolaritsa. Tripadvisor’ı açarsanız Yunanistan içerisinde en iyi plajlar kategorisinde 8. Olduğunu görebilirsiniz. Bu plajı diğer plajlarla bağlayan suları keşfetmek için yapmanız gereken en güzel şey de tekne turuna çıkmak olacaktır.

YUNAN ADALARI

Tekne Tipini Seçin

Lüks Gulet Tekne Kiralama

Lüks Gulet Tekne Kiralama

Lüks Gulet Tekne Kiralama Lüks Gulet Tekne Kiralama kiralayarak muhteşem bir mavi tatil...
okumaya devam et
Mürettebatlı Gulet Kiralama

Mürettebatlı Gulet Kiralama

Mürettebatlı Gulet Kiralama Mürettebatlı Gulet Kiralama Yazın gelmesiyle birlikte birçok...
okumaya devam et
Bodrum Kiralık Gulet

Bodrum Kiralık Gulet

Bodrum Kiralık Gulet Muhteşem manzaraları ve eşsiz doğasıyla Bodrum, Ege Denizi'nin en iyi...
okumaya devam et
kiralik trawler fiyatlari

Kiralık Trawler Fiyatları

Kiralık Trawler Fiyatları Kiralık Trawler Fiyatları Baştan çıkarıcı turkuaz suları,...
okumaya devam et
mavi yolculuk cok mu pahalı

Mavi Yolculuk Çok Mu Pahalı ?

Mavi Yolculuk Çok Mu Pahalı?     Mavi Yolculuk Çok Mu Pahalı? Mavi Yolculuk Fiyat - mavi...
okumaya devam et
Gulet

Gulet

Gulet  Türkiye deniz turizmi açısından oldukça şanslı bir ülkedir. Özellikle Ege ve...
okumaya devam et
Yelkenli Kiralama (Bareboat)

Yelkenli Kiralama (Bareboat)

Yelkenli Kiralama (Bareboat) Yelkenli Kiralama Ege ve Akdeniz kıyıları deniz turizmi ve...
okumaya devam et
Gulet Tekne Kiralama

Gulet Tekne Kiralama

Gulet Tekne Kiralama Gulet Tekne Kiralama Deniz turizminin önemli bir parçası olan gulet...
okumaya devam et
Kabin Kiralama

Kabin Kiralama

Kabin Kiralama Nedir? Kabin Kiralama Masmavi denizde yol almak, yıldızlar altında...
okumaya devam et
Teknede Yeme İçme

Teknede Yeme İçme

Teknede Yeme İçmeTeknede Yeme İçme Mükemmel bir Mavi Yolculuğun tadına varmak için teknede...
okumaya devam et

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak