12 Adalar Mavi Tur

12 adalar mavi tur

12 Adalar Mavi Tur

12 Adalar mavi turu hakkında detaylar:

  1. Rota: 12 Adalar mavi turu genellikle Fethiye ve Göcek Koyları bölgesini kapsar. Bu rotada, adalar, koylar ve plajlar arasında seyahat ederek muhteşem doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Örneğin, Tersane Adası, Yassıca Adaları, Cleopatra Hamamı, Domuz Adası, Kızıl Ada ve Bedri Rahmi Koyu gibi popüler duraklama noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

  2. Tekne Seçenekleri: Platin Yatçılık, 12 Adalar mavi turu için çeşitli tekne seçenekleri sunar. Guletler, katamaranlar, motor yatlar ve yelkenli tekneler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Tekneler genellikle konforlu kabinlere, banyo/wc’ye, salon ve güneşlenme terasına sahiptir. Mürettebatsız (bareboat) veya mürettebatlı olarak kiralamak istediğinizi belirleyebilirsiniz.

  3. Yemek ve İçecekler: 12 Adalar mavi turu sırasında Platin Yatçılık, genellikle yemek hizmeti sunar. Profesyonel aşçılar tarafından hazırlanan lezzetli Türk mutfağından yemekler tekne içinde sunulabilir. Ayrıca, teknede bar hizmeti de mevcut olabilir. Yiyecek ve içecekler genellikle tur paketi dahilinde sunulur, ancak bazı durumlarda ekstra ücretlerle sağlanabilir.

  4. Aktiviteler: 12 Adalar mavi turu sırasında çeşitli aktiviteler yapabilirsiniz. Koylarda yüzme molası vermek, şnorkelle dalış yapmak, güneşlenmek ve dinlenmek için plajlarda zaman geçirmek gibi aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Ayrıca, tekneden su sporları yapma fırsatınız da olabilir.

Platin Yatçılık, deneyimli ekibi, kaliteli hizmet anlayışı ve özenle seçilmiş tekneleri ile 12 Adalar mavi turu için güvenilir bir seçenektir. Rotalar, tekneler ve tur detayları hakkında daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yapmak için Platin Yatçılık ile iletişime geçebilirsiniz.

12 Adalar Mavi Tur  On iki adalar, Fethiye körfezi etrafında sıralanan ve birçok adayı kapsayan, doğal güzellikleri ve kimi bölgelerinde tarihi barındıran adalar bütünüdür. Yassıcalar, Merdivenli Koy, Kleopatra Koyu, Akvaryum Koyu, Tersane Adası, Kızılada, Samanlık Koyu, Turunç Koyu, Karacaören. Tüm bu koylar ve adalar yaz tatilini Mavi Tur’da geçirmek isteyen tatilcileri muhteşem güzellikleriyle karşılar.

Kiralık Guletler

Yassıcalar ya da Yassıca Adaları, birçok ufak adacığın bir araya geldiği ve kimi yerde sığlaşan sularıyla özellikle çocuklu ailelerin mavi turda tercih ettiği ünlü bir bölgedir. Fotoğraf tutkunları Yassıcaların görsel güzelliklerini yakalarken, su sporları meraklıları adalar etrafında adrenalin dolu anlar yaşar.

KIRALIK YATLAR

On iki adalar mavi turlarının en önemli uğrak yerlerinden biri de Tersane Adasıdır. Aynı zamanda eski bir Rum yerleşim yeri olan bu güzel ada korunaklı yapısı, tarihi dokusu ve sakin deniziyle kiralık tekne ile uğrayan mavi tur yolcularını memnun eder.

  •  

Kleopatra Koyu, adını kendisi ile özdeşleşen Kleopatra’nın, Roma yolculuğu sırasında uğradığı bu harika koya yapılan Hamam ve onun günümüze ulaşan ve bir kısmı denizin içinde kalan kalıntılarından almıştır. Muhteşem deniz ve adada bulunan zeytin ve keçiboynuzu ağaçlarının güzelliği ile Kleopatra Koyu mavi turun unutulmaz duraklarındandır.

Mavi Limanları

Sadece denizden ulaşılabilen, güneşin batmasıyla beraber kızıla bürünen bir ada. Kızılada bu güzel özelliği, panaromik manzarası ve ünlü deniz feneri ile mavi turu tercih eden tatilcilere keyifli anlar yaşatır.

Oniki adalar, her biri farklı özellikleri ile karşımıza çıkan adaları ve koylarıyla mavi tur tutkunlarının tercih ettiği popüler bir rotadır.

12 adalar mavi tur
12 adalar mavi tur

Mavi Yolculuk Hakkında

Sonraki gönderi

Ölüdeniz Mavi Tur

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak