12 Adalar Mavi Tur

12 adalar mavi tur

12 Adalar Mavi Tur

Ana Sayfa » Mavi Tur » 12 Adalar Mavi Tur

12 Adalar Mavi Tur

12 Adalar Mavi Tur  On iki adalar, Fethiye körfezi etrafında sıralanan ve birçok adayı kapsayan, doğal güzellikleri ve kimi bölgelerinde tarihi barındıran adalar bütünüdür. Yassıcalar, Merdivenli Koy, Kleopatra Koyu, Akvaryum Koyu, Tersane Adası, Kızılada, Samanlık Koyu, Turunç Koyu, Karacaören. Tüm bu koylar ve adalar yaz tatilini Mavi Tur’da geçirmek isteyen tatilcileri muhteşem güzellikleriyle karşılar.

Kiralık Guletler

Yassıcalar ya da Yassıca Adaları, birçok ufak adacığın bir araya geldiği ve kimi yerde sığlaşan sularıyla özellikle çocuklu ailelerin mavi turda tercih ettiği ünlü bir bölgedir. Fotoğraf tutkunları Yassıcaların görsel güzelliklerini yakalarken, su sporları meraklıları adalar etrafında adrenalin dolu anlar yaşar.

KIRALIK YATLAR

On iki adalar mavi turlarının en önemli uğrak yerlerinden biri de Tersane Adasıdır. Aynı zamanda eski bir Rum yerleşim yeri olan bu güzel ada korunaklı yapısı, tarihi dokusu ve sakin deniziyle kiralık tekne ile uğrayan mavi tur yolcularını memnun eder.

Kleopatra Koyu, adını kendisi ile özdeşleşen Kleopatra’nın, Roma yolculuğu sırasında uğradığı bu harika koya yapılan Hamam ve onun günümüze ulaşan ve bir kısmı denizin içinde kalan kalıntılarından almıştır. Muhteşem deniz ve adada bulunan zeytin ve keçiboynuzu ağaçlarının güzelliği ile Kleopatra Koyu mavi turun unutulmaz duraklarındandır.

Mavi Limanları

Sadece denizden ulaşılabilen, güneşin batmasıyla beraber kızıla bürünen bir ada. Kızılada bu güzel özelliği, panaromik manzarası ve ünlü deniz feneri ile mavi turu tercih eden tatilcilere keyifli anlar yaşatır.

Oniki adalar, her biri farklı özellikleri ile karşımıza çıkan adaları ve koylarıyla mavi tur tutkunlarının tercih ettiği popüler bir rotadır.

12 adalar mavi tur
12 adalar mavi tur

Mavi Yolculuk Hakkında

KİRALIK GULET TEKNELER
KİRALIK MOTORYATLAR
KİRALIK TRAWLERLAR
KİRALIK YELKENLİLER