Kabin Kiralama Rotaları

Fethiye, Marmaris ve Bodrum çıkışlı kabin kiralama rotaları, Ege ve Akdeniz’in muhteşem koyları ve adalarıyla dolu birçok seçenek sunmaktadır. İşte bu bölgelerde popüler olan bazı kabin kiralama rotaları:

Göcek ve 12 Adalar Rotaları: Fethiye ve Göcek çıkışlı kabin kiralama rotaları, Ege Denizi’nin muhteşem koylarını ve 12 Adalar olarak bilinen adaları keşfetme imkanı sunar. Bu rotalarda, Yassıca Adaları, Tersane Adası, Domuz Adası, Cleopatra Hamamı ve Katrancı Koyu gibi popüler durakları ziyaret edebilirsiniz.

Özel Kiralık Tekneler

Tekne Tipini Seçin

Kabin Kiralama Rotaları

Kabin Kiralama Rotaları
Kabin Kiralama Rotaları

Kabin Kiralama Rotaları Mavi yolculuk hayaliniz var ancak tekne kiralayacak maddiyatınız ve bu seyahatte size eşlik edebilecek bir arkadaş grubunuz yoksa bile artık bu hayalinizi ertelemenize gerek yok. Bu hayalinize klasik gulet yat tipi teknelerin herhangi birinden, tabii tercih ettiğiniz bir rota doğrultusunda ilerleyecek olan, bir kabin kiralayarak da ulaşabilirsiniz. Tekne kiralar gibi charter firmalarından da internet üzerinden ya da yüz yüze iletişiminiz sonucunda rahatlıkla kabin kiralayabilirsiniz.

En İyi 10 Koy
Göcek Yat Kiralama
Bodrum Yat Kiralama
Marmaris Yat Kiralama

Kabin kiralamanın koşulları nelerdir?

Hemen hemen otel odası kiralamaya benzeyen kabin kiralama da belli başlı belli hizmetler sunarak, sizlerin mavi yolculuğunuzdaki konforunuzu ve memnuniyetinizi amaçlamaktadır.

            Kabin kiralama sisteminde çoğunlukla tercih edilen tekne tipi gulet yattır. Gulet yatlarda kabinlerde genel olarak çift kişilik yatak, küçük bir elbise dolabı, pencere, duş alanı ve tuvalet (ev tipi, elektrikli ya da marina tipi pompalı olabilir) bulunmaktadır. Bunların dışında tekne bulunan diğer misafirlerle birlikte ortak yaşam alanınızı oluşturan, salon, mutfak, ön ve arka güvertede bulunan oturma alanları kullanımınıza açıktır. Birçok gulet yat türü günde 8 saat kullanılabilen klimaya sahiptir. Fiyat aralığınıza bağlı olarak gulet yatlardaki konfor ve lüks kullanımına giren ürün seçenekleri artmaktadır.

            Kabin kiralama fiyatının içerisine tam pansiyon konaklamanız dâhildir ancak içeceklerinizi teknenin barından uygun ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. Ayrıca liman masrafları ve çıkış ücretleri, mürettebat servisi, yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı (maske palet, şnorkel ve olta takımı),temiz nevresim takımları ve havluların temini ve yat sigortası da gulet yat kabin kiralama fiyatına dâhildir. Yolculuk rotanız Yunan Adalarını da kapsıyorsa, yabancı karasularındaki tüm liman ve palamar ücretleri de kiralama bedeline dâhildir.

            Gulet yat kiralama fiyatlandırma sistemine dâhil olmayanlar ise alkollü ve alkosüz içecekler (içeceklerinizi bedeli karşılığında teknenin barından temin edebilirsiniz), havaalanı transferleri, tur güzergâhındaki öre yeri giriş ücretleri, müze giriş ücretleri, opsiyonlu kara turlarının ücretleri ve Yunan Adaları turlarındaki kişisel yurtdışı çıkış harçlarıdır.

Tüplü Dalış
Kiralık Özel Yatlarla Mavi Yolculuk
Kabin Kiralama
Kabin Kiralama Fiyatları

Kabin Kiralamanın Avantajları    

Kabin Kiralama Rotaları
Kabin Kiralama Rotaları

Kabin kiralama bireysel olarak yapıldığından ve de yurtdışından katılıma da açık olduğundan farklı coğrafya ve kültürlerden insanlarla birlikte seyahat edebilme şansınız da olacaktır. Bu durum oldukça güzel bir avantajdır, hatta birçok insanın sosyalleşmek ve farklı insanlarla tanışmak için tercih ettiği bir yöntemdir.

Kabin kiralama opsiyonlarında 12 yaşından küçük çocuklar kabul edilmez. Bu da özellikle yalnız tatile çıkan biri için belli bir alanda yaşamanız gerekirken hem de herhangi bir çocuk sessiyle rahatsız edilemeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Çocuklu aileler için direkt gulet yat kiralama seçenekleri önerilmektedir.

Peki, Kiraladığınız Kabinin Rotası Nasıl Belirlenir?

Kabin Kiralama Rotaları
Kabin Kiralama Rotaları

Mavi Tur
Gulet Kiralama
Yunan Adaları
Teknede Yaşam

Kabin kiralamak için başvurduğunuz charter firmaları sizlere hali hazırda planlanmış birkaç tur programı sunacaklardır. Siz kendiniz için en uygun olanını düşündüğünüzü seçebilirsiniz. Kendinizin belirlediği doğrultuda bir tur programı oluşturma seçeneğiniz ne yazık ki mümkün değildir, daha çok hazır programlara uymanız beklenir. Aksi halde ise size kabin kiralama değil ama gulet tekne kiralama seçenekleri sunulacaktır.

            Türk karasuları içerisinde düşündüğünüzde rotanız çoğunlukla Bodrum, Marmaris, Gökova, Fethiye ve Datça limanlarından çıkışlı olacak ve bu limanların belirlenmiş olanlarından herhangi ikisi veya üçü arasındaki koyları da kapsayan bir mavi yolculuk olacaktır. Yunan Adaları’nı kapsayan turlarda daha farklı bir rota alternatifi size sunulacaktır. Seçili bulunan Yunan Adaları ya da Türk karasularındaki turlarından herhangi birini seçerek 7 gece 8 gün ya da 3 gece 4 gün tarzı programlardan herhangi birini seçerek tatilinize başlayabilirsiniz.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak