Kabin Kiralama Fiyatları

Kabin Kiralama Fiyatları Mavi yolculuk hayali kuruyor ama bir türlü size eşlik edecek birini bulamayanlardan mısınız? Belki de yalnızlığıyla mutlu olanlardan hatta yalnız sinemaya gitmeyi sevenlerdensiniz. Ertelemenize gerek yok, tek başına sinemaya gitmek, tek başına yaşamak ve hatta tek başına mavi yolculuğa çıkmak hiç de o kadar korkunç olmayan şeylerdir. Hayatınızda en azından bir kere bunlardan en azından birini de denemenizi öneririm; mesela tatil için kendinize bir hediye vererek kabin kiralayabilirsiniz.

Kiralık Özel Tekneler

Kabin Kiralama Fiyatları

Kabin Kiralama Fiyatları
Kabin Kiralama Fiyatları

Mavi Tur
Gulet Kiralama
Yunan Adaları
Teknede Yaşam

Kabin nasıl kiralanır?

Kabin kiralamak için herhangi bir charter firmasıyla dolaylı ya da doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Sizin tercihleriniz ve onların size sunduğu imkânlar üzerinde vereceğiniz kararlar doğrultusunda kendinizi bir tur programına rahatlıkla dâhil edebilirsiniz. Genelde fiyatlar belirlenen programın kişi başına bölünmüş halidir ve fiyatlara teknenin mazot, liman giderleri (muhtemelen yerli limanlar), tam pansiyon konaklama dâhil olup, sadece içecekler ekstra olarak belirlenir. Bu tarz hazır programlara dahil olabileceğiniz gibi koşullarını daha çok kendinizin belirleyebildiği tur seçenekleri de mevcuttur.

Kabin Kiralama Fiyatları
Kabin Kiralama Fiyatları

Kiralama seçenekleri arasında teknenin tam pansiyon olup olmaması, kabin sınıfı (ekonomi, standart, lüks, ultra lüks) ve fiyat aralığının belirlenmesi önemlidir. Seçeneklerinizi biliyor olmak size nasıl bir tekneyle yolculuk yapma imkânı da verir. Çoğunlukla gulet tipi tekneler tercih ediliyor olsa da beş yıldızlı bir otelde konaklama konforunu arıyorsanız, lüks ya da ultra lüks bir motor yatta da aynı konforu bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Tüplü Dalış
Kiralık Özel Yatlarla Mavi Yolculuk
Kabin Kiralama
Kabin Kiralama Fiyatları

Kabin Kiralamada Fiyatlandırma

Karada işleyen benzer sistem denizde de işlemeye devam etmektedir. İstekleriniz artıkça cebinizden çıkacak olan ücret de o oranda artmaktadır. Standart bir Gulet ya da Katamaran’ın kabinleri bir adet çift kişilik ya da tek kişilik yatak, elbise dolabı, duş alanı ve ev tipi tuvaletten ibarettir. Bu alan ve ortak yaşam alanlarındaki klima, ses sistemleri, tam donanımlı mutfak vs. gibi konfor öğeleri arttıkça ve kişiselleştikçe kabinin kira fiyatı da artmaktadır.

Kabin Kiralama Fiyatları
Kabin Kiralama Fiyatları

            Yolculuğunuz rotası ve uzunluğu da fiyat üzerinde hatırı sayılır bir etkiye sahip olacaktır. Ayrıca tatil mevsiminiz gibi standart detaylar da ödeyeceğiniz fiyatta değişikliklere yol açacaktır. Tekne ve kabin kiralamada minimum ücretlendirmenin yapıldığı aylar genelde Mayıs ve Ekim aylarıdır ve tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi yaz sezonunu içeren aylar ise çok daha önceden rezervasyon gerektiren ve ücretlendirmenin üst seviyede olduğu dönemlerdir. Rotanızın sadece belirlenmiş Türk limanlarının arasındaki bir programdan ibaret olması ya da içerdiği farklılıklar da yolculuğunuzun süresi gibi ücretlendirmeye yansıtılan detaylardandır.

Mavi Tur
Gulet Kiralama
Yunan Adaları
Teknede Yaşam

Yolculuğunuz Süresinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yolculuğunuz öncesinde fiyatlandırma kapsamında olan şeylerle ilgili detaylı bilgi almaktan kaçınmamalısınız. Denizin ortasında her şeyi biliyor olmak işinize yarayacaktır, emin olun. Teknenin teknik ekipmanlarına dair bilginiz ve merakınız olmayabilir ancak yine de birkaç şey hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kaptan ve mürettebatla yapacağınız sohbetler de bu konuda ilginizin artmasına olanak verebilir.

            Mavi turun keyfi anlatmakla bitmez ve bu keyiflerden en özellerinden biri de göreceğiniz koylardır. Bu koylar hakkında öncesinde bilgi almak da tatilinizden alacağınız keyfi arttıracaktır. Ekstra bir rehberlik servisinden ziyade kendinizin yaptığı ufak bir araştırma da koylarla ve bölgeyle ilgili size fikir verecektir.

Kabin kiralama fiyatlarıyla ilgili charter firmalarının internet sitelerinde de ortalama bir bilgi edinebilir ve bu doğrultuda gelecek tatilinizi planlayabilirsiniz. Sanıldığının aksine hemen hemen güneyde bir tatil beldesinde sıradan bir otelin maliyetine yakın bir ücretle unutamayacağınız bir mavi tur deneyimi yaşayabilirsiniz.

Kabin Kiralama Fiyatları

Tekne Tipini Seçin

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak