Yelkenli Tekne Marmaris

Ana Sayfa » Yelkenli Tekne Marmaris

Yelkenli Tekne Marmaris

Yelkenli Tekne Marmaris

Yelkenli Tekne Marmaris , Mavi yolculuğa çıkma zamanınız gelmedi mi? Binalardan ve insan kalabalığında oluşan lüks otellerden bir çırpıda uzaklaşmak ve sonsuz maviliğin huzuruna kendinizi bırakmak istemez misiniz? Gulet yat kiralama acentaları size işte tam da bu fırsatı sunabilmek adına varlar. Özellikle Güney Ege kıyılarımızda yer alan limanlardaki özel marinalarıyla birçok charter firması zevkiniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusundaki tekne türleriyle sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacaklardır.

Mavi Tur
Yacht Charter Turkey

            Sizler de kalabalık otel plajlarından sıkılan ve bakir koyları, derin mutlulukları keşfetme heyecanına kapılmak isteyenlerdenseniz, hiç tereddüt etmeden bir tekne kiralamanızı ve Ege’nin keyfini çıkarmanızı öneririm. Tatilinizin kapsamına, kaç kişi olacağına ve özel isteklerine bağlı olarak yat tercihiniz farklılıklar gösterebilir ama en azından acemi olsanız da kaptanlık ehliyetiniz varsa kesinlikle yelkenli bir tekneyle bu tatile çıkmanızı öneririm.

Trawler Kiralama
Yat Kiralama
Motoryat Kiralama
Özel Yat Kiralama
Bareboat Yelkenli Tekne

            Seyir zevki açısından yelkenli teknelerin ayrı bir önemi vardır, motor gücünün yerine rüzgârın hakimiyetinde ilerleyen bu teknelerle denizin dinginliğini iliklerinize kadar hissedebilir; rüzgarın yönüne göre zaman zaman üşüyüp zaman zamansa ılık meltemin keyfini sürebilirsiniz. Tabii ki bu gibi mükemmelliklerinin yanında gulet yatlara ve katamaranlara göre bir takım zorlukları da mevcuttur, şöyle ki yelkenli teknede her zaman yapmanız gereken bir şeyler olacaktır hatta tüm misafirlere zaman zaman düşen sorumluluklardır bunlar. Ayrıca güneş ve rüzgârla etkileşiminizin en üst düzeyde olacağını da unutmadan bunlardan kaynaklı herhangi bir rahatsızlıkla karşılaşabileceğiniz ihtimalini de göz önünde bulundurarak güneş kremi, bulantı hapı, güneş çarpması için ilaç vs. gibi gerekli ecza ürünlerini de yanınızda bulundurmalısınız.

Yelkenli Tekne Marmaris

            Seyir rotanızın çıkış noktası olarak Marmaris Limanı’nı seçebilirsiniz ya da en azından mutlaka uğrak noktalarınızdan biri burası olmalıdır. Marmaris Limanı birçok firmanın gulet ve diğer tip teknelerin kiralanması için marinalarının bulunduğu özel bir noktadır. Marmaris Limanı’nı tanımlayacak olursak fiziki özelliklerinden ötürü bir adeta büyük bir göl ibaresi kullanabiliriz; daha iyi tanımlamak gerekirse kıyısındaki Marmaris ilçesi ve İçmeler beldesinin yer aldığı 2,5 mil çapında, açık denizle bir boğazla bağlantısı sağlanan büyük bir göldür Marmaris Limanı.

            Limanın iç tarafı ortalama 30 m derinliğiyle oldukça iyidir ve içerisinde seyri zorlaştıracak herhangi bir engel bulunmamaktadır. Yazın oldukça kalabalık olması kışları sakin olduğu anlamına gelmemektedir, teknelerin kış günlerini de geçirebileceği en uygun limanlardan biridir. Marmaris’te üç tane marina faaliyettedir, bunlara ek olarak belediyenin rıhtımı da yatlara hizmet vermektedir. Dikkat etmeniz hususlardan biri günlük gezi motorları ve onların iskelelerinin önüne demirlememeniz gerektiğidir. Çünkü bu tekneler sabah gidip akşam gelirler ve onların gidiş veya manevra güzergâhı üstünde kalırsanız bir hayli sorun yaşayabilirsiniz.

MERAK ETTIKLERINIZ

            Yelkenli teknenizi Marmaris Limanı’ndan da kiralayabilir ya da rotanızı seçerken buraya da uğrayabilirsiniz. Görsel olarak son derece güzel olan limanın hizmet kalitesi de oldukça yüksektir. Yıl içerisinde yerli ve yabancı birçok yata ev sahipliği yapmaktadır.. Marmaris’te yat kiralayarak her şeyden önce konfor ve lüksü sonuna kadar yaşayabileceğinize emin olabilirsiniz. En kaliteli Türk guletleri bu coğrafyada üretilmektedir. Ayrıca Marmaris’ten başlayacak bir yolculukla el değmemiş koylara ulaşımınız çok daha kolay olacaktır çünkü bölge genel anlamında hâlâ bakirliğini korumaktadır. Turunç, Selimiye, Bozburun, İçmeler, Çiftlik, Bördübet ve Sedir adası harika koylarıyla kısa sürede ulaşabileceğiniz el değmemiş güzellikler arasındadır. Marmaris’e geldiğinizde sadece teknede kalmanıza gerek yok, içerilerde keşfetmeniz gereken bir dünya olduğunu da unutmayın. Hafız Sultan Kervansarayı, Marmaris Müzesi, Marmaris Kalesi, İbrahim Ağa Camii, Taşhan Kemerli Köprü nice tarihi güzellikler de sizleri beklemektedir.

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak