Gemi Turları

Gemi Turları

Gemi Turları

Gemi Turları Tatil yapmak her insanın hakkıdır. Uzun ve stres dolu bir çalışma sezonunun ardından tatil zamanı geldiğinde insanlar artık planlarını hazırlamış olurlar. Ancak tatil planınızı yaparken yeniliklere her zaman açık olmalısınız. Her tatile çıktığınız zaman aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız, Gulet Yat Kiralama seçeneğini yanı sıra gemi turları da tam size göre. Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte harika bir tura çıkarak hayallerinizdeki yerleri gezebilirsiniz. Daha önce hiç görme şansınızın olmadığı göz alıcı manzaraya sahip bölgelere ziyaret etmek için sadece gemi turu için rezervasyon yapmanız yeterlidir.

Teknede Yeme içme
Tekne Kiralama Fiyatları

Gemi Turuna Çıkarken Nelere Dikkat Etmeli?

Gemi turunuzun rotasını çizerken mutlaka kendi keyfinize göre ve bir değil de birkaç ülkeye giden turları seçmeniz daha iyi olacaktır. Akdeniz bölgesine düzenlenen gemi turları harika bir seçim olabilir. 6-7 gece süren bir gemi turu yeterince dinlenmeniz için yeterli olmayacaktır. Gemi turu seçilirken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de doğru lokasyonun seçili olup olmamasıdır. Tüm gemi turlarının ortak noktası bir yıldız noktanın olmasıdır. Ancak burada göz önünde bulundurulması gereken nokta gemi limanda ne kadar bir sürede kalacaktır. Bu süre saat veya günle ölçülmektedir. Tatil yapmak isteyen birçok kişinin aklında şu soru dönüp durmaktadır: Gemi turuna çıkmak için biletleri nereden alabiliriz? Gemi turuna çıkmak artık eskisi kadar da zor bir iş değildir. İnternet üzerinden veya direkt olarak ofisin kendinden de bir bilet almanız mümkündür. Ancak dikkatli olmanız gereken nokta dolandırıcıların tuzağına düşmemektir. Bilindiği gibi her gün sanal ortama ilgi çoğaldığından dolandırıcıların sayısı da bir hayli arttı. Bu yüzden güvenilir ve önerilen sitelerden bilet almanız daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Gemi turuna istiyorsanız, yerli acentaları tercih etmeniz mantıklıdır. Çünkü herhangi bir sorunla karşılaştığınız zaman karşınızda bir muhatap bulmanız daha kolaydır. Bunun yanı sıra vize, pasaport gibi gerekli evrakların toplanmasında yerli acentalar sizlere adeta bir rehber olacaktır. Ayrıca ulaşım bundle paketi gibi artıları yüzünden yerli acentalar yabancı acentalara göre daha iyi bir tercih olmaktadır.

Gulet Kiralama
Teknede Yaşam
Yunan Adaları

Gemi Turları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gemi Turları
Gemi Turları

İslami Mavi Yolculuk
Dalış Turları

Eğer Gulet Yat sizler için yeteri kadar tatmin edici değilse, gemi turlarının fiyatlarını da araştırabilirsiniz. Gemi turu fiyatları seçtiğiniz lokasyona göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle 300 ila 1200 Euro arasında değişen fiyatlar kişi başına düşen maliyettir. Ancak bu para tüm tatili kapsamaz. Bunun yanı sıra tatil boyunca harcayacağınız para da bu rakamlarla aynı miktarlarda olduğundan dolayı minimum tutarı bu iki miktarı toplayarak hesaplamanız gerekmektedir. Cruise turları maliyeti aşağıda tutmak açısından en mantıklı yöntem olmaktadır. Gemi turu planı yapan kişilerin aklına pahalı kabinet mi yoksa ucuz kabinet mi gibi bir ikilem takılmaktadır. Şunu bilmeniz gerekmektedir ki, pahalı kabinlerin ucuz kabinlerden tek farkı kişisel balkonunuzun olup olmamasıdır. Ancak gemiye oturmak için gidenlere balkonlu lüks kabinler daha iyi bir seçim olacaktır.mavi Tur

Satılık Yatlar
Gemi Turları

Kabinlerde uyumayı planlayan kişiler içinse karanlık kabin çokta büyük bir problem olmayacaktır. Bu bilgiyi de aklınızın bir köşesine yazmanızda fayda var: Gemi limana yaklaşırken görmek istediğiniz eşsiz manzaradan mahrum kalmamak için sağ tarafta bulunan kabinleri tercih etmeyi unutmayın. Ayrıca kabin alırken burun ve kıça yakın taraflardan da kabin seçmeyi aklınızdan çıkarın.

ilk Defa Gemi Turuna Katılacaklara Tavsiyeler

Gemi turu düzenlendiği zamanlarda her şey yarım pansiyon olarak ücretsiz bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. Bir yandan bakılacak olursa gemi turlarının 5 yıldızlı otellerle aynı konseptte olduğunu anlamak mümkün. Kişisel harcamalarınızı saymazsak, günlük her kişi için 8 dolar değerinde bir bahşişin verilmesi de zorunludur. Ayrıca gemi turu sizlere cazip gelmiyorsa, Gulet Kiralama alternatifinizin olduğunu da hatırlatmakta fayda vardır.