İlk Defa Gemi Turuna Katılacak Kişilere Tavsiyeler

 İlk Defa Gemi Turuna Katılacak Kişilere Tavsiyeler

Mavi yolculuk kruvaziyer turizmi, en gözde gemi yolculuklarından biri olmaya devam ediyor. Akın akın turist çeken albeniye sahip olma özelliği ile her sezon canlı kalmayı başarıyor. Mavi suların kollarında, dünyayı keşfetmek isterseniz bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Sizlere gemi turlarında dikkat edilmesi gerekenler bilgi sunacağız.

Teknede Yeme içme
Tekne Kiralama Fiyatları

Rezervasyon Ve Ücretler

1.Gemi turlarında toplam fiyat paketi nedir?

Toplam paket fiyatı, devlet vergileri, yakıt ücretleri ve liman vergileri gibi bütün seyahatlerde karşımıza çıkabilecek ücretlerdir. Bu ücretlerin dışında ek ücretli opsiyonel hizmetler vardır. Bunlar tercih ettiğiniz tura göre değişir.

2.Ödediğim ücretin karşılığı nedir?

Ödediğiniz ücrete karşılık eğlence, yiyecek ve içecek hizmetleri alabilirsiniz. Genellikle yemekler ana restoranda bulunur. Buna ek olarak açık büfe ve 24 saat oda servisi mevcuttur.

Fakat alkollü içecekler özel kahve türleri genellikle ücreti tabii değildir. Bunun dışında extra spesyaller, masaj hizmeti, gemi dışındaki etkinlikler, kumar gibi bu tarz etkinlikler  ödediğiniz ücrete dahil olmaz.

Gulet Kiralama
Teknede Yaşam
Yunan Adaları

 1. Tur satın almak için seyahat acentası mı kullanmalıyım?

İsteğe bağlı olarak, tur şirketlerinin kendi sitelerinden de bu paketleri sahip olabilirsiniz. Ancak seyahat acentası tercih etmek, size uygun bir program hazırlamak adına daha çok tercih edilebilir.

 1. Erken rezervasyon neden bu kadar önemlidir?

Erken rezervasyon her zaman avantajlıdır. Erken rezervasyon ile indirim kazanabilirsiniz böylece daha az ödersiniz. Ayrıca bilet bulamama gibi bir sorununuz da olmaz.

Satılık Yatlar
Gemi Turları

Tur Öncesi Sorular

1.Seyahat sigortasının önemi nedir?

Zorunlu diyebileceğimiz mutlaka yaptırmanız gereken bir durumdur. Herhangi bir kaza anında müşkül duruma düşmemek için sigortalı olman gerekiyor. Seyahat sigortası acentemiz aracılığıyla veya başvurduğunuz deniz yolu firması olabileceği gibi bankalar veya sigorta firmalarından da yaptırabilirsiniz.

 1. Ön kaydın önemi nedir?

Tur gemisi kalkmadan en az 3 önce yapmanız gereken başvurudur. Her yolcunun göçmenlik ve güvenlik için doldurması gereken belgedir. İhmal eder de doldurmazsanız gemiye alınmayabilirsiniz.

Gemiye Bindikten Sonraki Süreç

1.Gemi de internet hizmeti var?

Genellikle büyük firmaların gemilerinde wi-fi hizmeti bulunur. Ancak bu hizmete karşılık yüklü miktarda ücret ödemeniz gerekiyor.

2.Yemek nasıl ve nerede yeniyor?

Tercih ettiğiniz tüm firmasına göre değişir. Bazı firmalar belli saatlerde akşam yemeği hizmeti verirken, diğer firmalar gün boyu açık büfe hizmeti verebilir. Gemi formatına göre size tahsis edilen numaralı sandalyede yolculuk boyunca yemek yiyebilirsiniz.  

3.Gemide Ücretli hizmetleri nasıl satın alabilirim?

Yolculuk sırasında adınıza özel verilen kredi kartına benzeyen seyahat kart aracılığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Yapılan alışveriş hesabınıza yansıtılır. Tur sonunda yaptığınız harcamaları ödersiniz. İsteğe bağlı harcamalarınızı nakit de yapabilirsiniz. Böylece yüklü miktar hesap ödemekten de kurtulmuş olursunuz.

 1. Gemide hangi etkinlikler düzenleniyor?

Gemiye girişiniz sırasında size bütün etkinliklerin ve hizmetlerin yer aldığı bir program takdim edilecektir. Etkinlikleri oradan takip edebilirsiniz.

İslami Mavi Yolculuk
Dalış Turları

Gemi Turlarının Güzel Tarafları

 • Kısa zamanda az parayla çok fazla yer görme imkanınız vardır.
 • Tur süresince aynı yerde konakladığınız için bavul toplama derdiniz olmuyor.
 • İstemediğiniz limanda inmeyebilirsiniz.
 • İşten güçten uzak, sakin bir tatil imkanı

ilk Defa Gemi Turuna Katılacaklara Tavsiyeler

Gemi Turunun Olumsuz Tarafları

 • Kalmak istediğiniz şehirde uzun süre kalamıyorsunuz.
 • Yemek tercihleri gemideki menüyle sınırlıdır.
 • Her ne kadar gemi teknolojisi ilerlemiş olsa da sizi deniz tutuyorsa tatiliniz hüsrana dönüşebilir.
 • Toplu ortamda bulunacağınız için hijyen konusunda memnun kalmayabilirsiniz.
 • Yiyecek, içecek ve diğer hizmetlerden yararlanırken sıra bekleyebilirsiniz.