Gulet Nedir

Ana Sayfa » Gulet Nedir

Gulet Nedir

Gulet Nedir
Gulet Nedir

Mavi Yolculuk
Yacht Charter Turkey

Gulet Nedir ? Sözlük anlamını incelersek aslında savaş gemisi olarak geçtiğini öğrendiğimiz Gulet; aslen bodrum bölgesinde yapımına başlanmış, ahşap çeşitlerinde tasarımı ve konforu ile dikkat çeken bir tekne biçimidir. Guletler genelde turlarda ve kıyıya yakın gezilerde kullanılsa da, yapımı dolayısıyla açık denizlerde kullanıma gayet uygundur. Zamanla ülkemizin önemli geleneksel değerlerinden biri halini almış olan gulet yat ; bodrum, fethiye ve marmaris bölgesinde birçok tersanede üretilmektedir.

Guletleri sınıflara ayırırsak 
1: Ekonomik ve Klimalı Gulet
2: Lüks Guletler
3 : De Lüks Guletler
4: Exclusive Gulet Yatlar

Kişiye özel siparişler ile farklı çeşitleri de olabilen bu tekne çeşidinin bilinen en büyük özelliği; size çok büyük bir konfor sağlamasıdır. Yaşam alanları gayet geniş ve kullanışlı olan bu tekneyi;  gulet kiralama yöntemi ile edinmeniz mümkündür. Genellikle 8 ila 60 kişi arasında misafir ağırlama gücüne sahip guletler; üretime bağlı olarak çok büyük rakamları ağırlamayı da başarabiliyor.Gulet Kiralama Fiyatları Genelde 500 Eurodan Başlamaktadır. Birkaç çeşidi bulunan bu tekne türünün başlıca alt türleri şunlardır:

  • Tirhandil
tirhandil
Gulet Nedir

Denizciler tarafından bilinen en eski gulet türüdür. Geleneksel Türk denizcilik izlerini birebir taşıyan bu tür en çok da göze hitap etmektedir. Ahşap klasik görüntüsü ile sizi büyüleyecek olan bu gulet çeşidinin boyu 18 metreye kadar ulaşabilmekte, dolayısıyla ferah bir yaşam alanı tanımaktadır. Çeşitli kısa turlar için kullanımı yaygın olan bu çeşit, mavi yolculuk için de kullanılmaktadır. Genellikle 6 kişilik alana sahip olan tirhandil; üretim boyutlarına göre 10 kişiye kadar misafir ağırlama kapasitesine sahiptir. Boyutlarının diğer gulet çeşitlerine göre küçük olmasıyla nedeniyle, rahatlıkla dar ve küçük kıyılara yanaşabilir. Böylece sizleri birçok el değmemiş, keşfedilmemiş yere götürebilir.

  • Karpuzkıç
Gulet Nedir
Gulet Nedir

Ülkemizde en yaygın kullanılan gulet çeşidi olan karpuzkıç; deniz tutması rahatsızlığını en az yaşatan deniz vasıtasıdır. Kıç alanı dar ve küçük olsa da bu özelliğini fazlasıyla geniş güneşlenme ve yaşam alanları ile telafi etmiştir. Boyutları üretime bağlı olarak çok artabilmektedir. Bilinen en büyük karpuzkıç 40 metredir ancak dilerseniz boyutlarını 15 metreye kadar düşürme şansınız bulunmaktadır. Alt kısmında kabin alanı bulunmadığı için denize yakın bulunan tekne; size en iyi gulet kiralama deneyimini yaşatacaktır. Hız olarak da beklenenin üstünde performans gösteren bu tür için söylenebilecek en önemli kelime sanırım konfor olacaktır. Geniş yaşam alanları ile tamamen konforunuzu düşünen ayrıca tasarımı ile gözlerinize de hitap eden tekne; uzun süreli yolculuklarınız için adeta biçilmiş kaftan.

  • Ketch
Gulet Nedir
Gulet Nedir

Karpuzkıç türünün kabin alanlarının bulunmaması üzerine üretimi başlanmış olan bu gulet türünün; alt kısmı yükseltilerek geniş kabin alanları sağlanmıştır. Hatta bu kabin alanları öylesine geniştir ki, dünya üzerinde en geniş kabin alanına sahip tekne olduğu varsayılmaktadır. Boyutları minimum 20 metreden başlayan ketch tipinin, 40 metreye kadar büyüdüğü bilinmektedir. Ayrıca modern görüntüsü ile klasik ve geleneksel görüntüden hoşlanmayanların da gözlerine hitap eden bu tür; performans olarak da bekleneni vermektedir. Eğer siz de geziniz sırasında geniş kabin alanları bekliyorsanız bu gulet türü tam size göre.

Birçok kısa süreli veya uzun süreli yolculuklarınızda sizlere eşlik etmeye uygun olan guletler, mavi yolculuk için en çok tercih edilen tekne çeşitleridir. Her birinin farklı özellikleri nedeniyle kullanıcısına çeşitli seçenekler sunması en büyük artı özelliği olan guletlerin, modern veya klasik görüntüsünü tercih etmek size kalmıştır. Ayrıca fiyat olarak da uygun maliyetleri ile dikkat çekerler. Uzun süreli yolculuklarınızda hem cebinize hem gözünüze hitap etmektedir. Ayrıca performans olarak da beklenenin üstünde güce sahip bu tekne çeşidinin, ülkemizde uzun yıllardır üretilmesi nedeniyle gün geçtikçe gelişimi artmaktadır.

Gulet Kiralama Nasıl Yapılır

This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Guletler.jpg
KİRALIK GULET TEKNELER

This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Motoryatlar.jpg
KİRALIK MOTORYATLAR
This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Trawler.jpg
KİRALIK TRAWLERLAR

This image has an empty alt attribute; its file name is Kiralık-Yelkenliler.jpg
KİRALIK YELKENLİLER

Karşılaştırma Listesi

Karşılaştırmak